Čas na novou cestu...

21. dubna 2013 v 21:59 | Tým Adorian

Zdravíme studenty Adorianu! :)

Po dlouhé době se znovu ozýváme ze "záhrobí", tentokrát přicházíme s podstatně důležitou zprávou, která ovlivní v následujících několika vteřinách děj celého našeho projektu. Vzhledem k tomu, že jsme v poslední době měly skutečně málo času na údržbu naší hry, - což nás víc než mrzí - jsme se tímto rozhodly, že budeme muset náš projekt Adorian pustit, ač jsme ho posledních pár dní držely zuby nehty.
Původně, když jsme se do této hry pouštěly, jsme neměly ani tušení, jaký věhlas si tato hra získá a kolik lidí bylo ochotno se k nám přihlásit, abychom je zasvětily do tajů světa Dětí Smrti. Začínalo se na malém, dva roky starém zárodku docela obyčejného človíčka, na který se s postupem času nabalovaly další a nové nápady, nutno podotknout, že to právě Karol dala celému našemu projektu jméno Adorian. Minulé léto by se dalo označit za nejhektičtější, jelikož jsme trávily veškerý volný čas tady (čti od jedenácti dopoledne do tří do rána). Z dvou měsíců volna si tedy vybavujeme výhradně počítačové obrazovky, poznámkové blogy a ze strany Railen hromadu hrnků od kávy vyskládaných na komodě :D. Ten, kdo si vede nebo alespoň vedl svůj vlastní projekt, moc dobře ví, o čem mluvíme. Třetí a velmi podstatnou část hry - Selenu - jsme si oficiálně do týmu přibraly sice v březnu, ale byla významnou součástí hry minimálně od srpna, hlavně co se nápadů ohledně organizace týče.
Je ale čas posunout se dál, protože rpg není skutečný život, i když je někdy o mnoho zajímavější a napínavější než ten všední, reálný. K pádu této hry výrazně přispěl nedostatek času adminek, jelikož dvě z nás stále studují střední školu a jedna je dlouhodobě a poměrně nepříjemně nemocná. Nebylo by fér házet na záda povinnosti jednomu člověku, protože dříve nebo později by se amnestie jedné nebo dvou z nás stejně projevila.
Dost nás mrzí, že jsme podle našeho harmonogramu nemohly dovést rozehranou dějovou linii do úplného závěru, nicméně bychom chtěly poděkovat věrným hráčům (a že jich bylo dost), že s námi měli velkou trpělivost a vydrželi s námi do konce. A protože nám na Vás stále záleží (jste přeci jenom naše malinké děti :)) a nechceme Vás nechat na ocet, rozhodly jsme se vybrat si pár pro nás nejlepších her, které kolují na vlnách internetu a stojí za velkou pozornost. Protože konec jedné cesty znamená začátek druhé :). Je už čistě jen na Vás, jestli si najdete něco ze zdejšího výběru nebo něco zcela odlišného. Zde jsou naši favoriti.

Textová online hra dosazená do světa Harryho Pottera. Odehrává se v 70. letech, v době Pobertů, tudíž v době vzestupu samotného pána Zla. Hrát můžete na propracovaném fóru, kde naleznete všechna místa ze známého příběhu o mladém kouzelníkovi. I přesto, že z původních postav byl zachován pouze ředitel Albus Brumbál, hra neztrácí na své atraktivitě. Můžete si vytvořit studenta a prožít s ním všechno od samotného začátku nebo si můžete vybrat ročník, do kterého svou postavu dosadíte. Není Vám upřeno ani právo vytvořit si profesora. Nový školní rok začal na konci března, i tak ale máte možnost využít pozdních registrací. Pokud si ale chcete naživo zahrát cestu vlakem do Bradavic a zařazování Moudrým kloboukem, nový školní rok začíná předposlední v září. Koho alespoň trochu oslovil Harry Potter a jeho příběh, měl by rozhodně tuhle rpg zkusit.

Oktarína - online textová RPG inspirovaná Zeměplochou Jedná se o hru inspirovanou sériemi knih o Zeměploše od sira Terryho Pratchetta. Pokud jste milovníkem městské fantasy a toužíte po troše humoru namísto napjatých temných rpg, pak jste na zcela správném místě. Hrát můžete též na fóru, systém hry je založen na Dračím doupěti, či-li na hře, kterou znáte odtud (píšete čistě jen za svou postavu, děj sem tam protne vypravěč a reakce ostatních hráčů). Oktarína je otevřená také diskuzím mimo hry, tím pádem komunikaci mezi hráči nejen skrze vaše postavy. Ačkoliv jsme osobně do světa plujícím na krunýři mořské želvy ještě nezavítaly, rozhodně věříme, že se vyplatí upřít pozornost právě k této nevšední rpg s netradičním nápadem.

Andor

Andor je jednou stránkou z těch, kde se většinou hraje Dračí doupě a podobné věcičky formou dobrodružství neboli jeskyní, kde se převážně odehrávají nejrůznější příběhy, ve kterých má každá herní postava své důležité místo. Hlavním rozdílem od blogových tuctových her je ve stylu psaní herních postů, na které je k dispozici editor, ve kterém se upravují, a tak se stává hra mnohem přehlednější. Dalším rozdílem je i herní tempo, které je opravdu v každém příběhu individuální, a vypravěč, neboli Pán jeskyně, se většinou přizpůsobí hráčům, kteří například nemají čas prosedět několik hodin u svého počítače. Andor je zkrátka stylem velice podobný herních fórům, kde se většinou taky hraje tak, jak to vyhovuje hráčům. Na první pohled vypadá Andor možná trochu více složitě, a ti, jenž nejsou na tento styl zvyklí, bude nejspíše chvíli trvat, než se na severu vyznají. Proto je asi nejlepší si po své registraci přečíst všechny dostupné materiály, přečíst si hlavně nápovědu a nakonec, co jiného by bylo lepšího, než se na úplném začátku přihlásit do výukového dobrodružství, kde vždycky nováčkům vysvětlí jak hrát. Většinou to jsou úplně jednoduché příběhy, které nemají dlouhého trvání, ale hlavní je pochopit a naučit se, jak se píšou herní příspěvky - myšleno jako jejich forma, ne obsah. Co se týče samotných žánrů, můžete tu narazit opravdu na cokoliv od fantasy s elfy a bardy přes upíry až po reálnou dobu, třeba z prostředí obyčejných studentů.
Už vás někdy napadlo, že by jste si rádi zahráli jen tak ve dvojici nebo by jste chtěli psát povídku ve dvou? I na tyhle případy se dá využít Andor, kde je místo pro všechno, co vás napadne. Pravidla tu jsou totiž opravdu docela volná, ale i přesto to neznamená, že se tam dá dělat úplně všechno.

Pár dodatečných informací: Blueboard knihy, ve kterých jste hráli, budou uzamčeny na naše heslo a smazány z blogu, stejně tak, jako několik dalších rubrik. Na reálie našeho světa se i po skončení této hry stále vztahuje velký copyright, jelikož je dost možné, že některé materiály z Adorianu budou autorky používat nadále v psané tvorbě. Pakliže nás budete chtít nadále kontaktovat, můžete to učinit na těchto blozích:

Přejeme všem hráčům hodně štěstí jak v rpg hrách, tak reálném životě :)
S pozdravem
Railen, Selena a Karol
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Argonna Argonna | Web | 26. dubna 2013 v 12:28 | Reagovat

RPG hry som mala vzdy rada, hram ich uz od 15. Tieto zneju super, skoda len, ze momentalne nemam na to cas...kazdopadne, mate nadherny dizajn :)

2 Fluee Fluee | Web | 14. června 2013 v 13:52 | Reagovat

přemýšlely jste někdy nad tím, jaké to je ztratit všechno? Žít na opuštěném ostrově a bojovat o život? Můžete to zjistit na naší nové rpg s originálním námětem! goroesi-rpg.blog.cz
Láska, zrada, přátelství, boj...

3 Regína Regína | Web | 7. srpna 2013 v 21:15 | Reagovat

Vykašlete se na nudné neoriginální rpg a přijďte si zahrát k nám do naše originálního nového rpg! Staň se dětským uprchlíkem, připoj se do jedné ze tří rodin, a ukaž že ty jsi ten nejlepší ze všech!!!! http://runaway-rpg.blog.cz/

4 Tris Tris | Web | 10. srpna 2013 v 9:21 | Reagovat

Nová RPG hledá aktivní hráče! Zaregistrujte se a vdechněte novému RPG život!! Právě jste se ocitly v roce 3323. Společnost v městečku Divergence se rozdělila na pět frakcí. Sečtělost, upřímnost, neohroženost, odevzdanost a mírumilovnost. Každá frakce dělá něco pro městečko. Sečtělost vynalezla zbraně a sérum pravdy. Upřímnost, nikdy nelže a proto se také dostala do politiky. Neohroženost chrání obyvatele všech frakcí. Odevzdanost pomáhá komukoliv s čímkoliv. A díky mírumilovnosti má město stále ovoce či zeleninu. Mezi frakcemi je mír, a zakladatelé se snaží, aby to tak také zůstalo!! http://divergence-rpg.blog.cz/

5 Koko Koko | Web | 15. srpna 2013 v 15:18 | Reagovat

Och, vítám Tě zbloudilý cizinče. Právě jsi vstoupil na pozemky Tábora dvojí krve, kde nic není tak, jak se zdá. Najdete zde polobohy, satyry, najády, ale i třeba kentaury. Většina dětí se sem dostane jen díky satyrům, kteří je "hlídají". Pro obyčejné smrtelníky je náš tábor pouze jahodová farma, ale my víme jaká je pravda. Nikdo se zde nikdy nenudí. Každý měsíc se pořádá boj o vlajku, každý večer se koná táborák, kde děti dávají dary svým rodičům, a samozřejmě zde nechybí ani tréning s meči či s lukem. http://percy-rpg.blog.cz/

6 Ester Ester | 17. září 2013 v 20:27 | Reagovat

A OBNOVENÍ, PROSÍÍÍÍÍÍM. JINDE SE TO NEDÁ VYDRŽET!!!

7 Tým Adorian Tým Adorian | 20. září 2013 v 20:28 | Reagovat

Ester, obnovení pravděpodobně bude, ale v jiné podobě a s jiným týmem adminů, mnohem funkčním. Případně zde bude zveřejněna reklama.
A propos - LIDI! Tohle není článek pod který by připadaly propagační reklamy! Ty si laskavě rvěte násilím do návštěvní knihy, kam patří a nezahlcujte to tu komentáři, které se netýkají ani článku! Děkuji, že toto tolerujete a budete se tím řídit.

8 Isabelle Clark Isabelle Clark | Web | 3. února 2014 v 13:46 | Reagovat

Ahojte. Máš rada RPG? pozri si náš blog http://red-high-school.blog.cz/ (nerady otravujeme) ale ak chcete, môžeme spiateliť blogy :)

9 Reni Reni | 14. března 2017 v 22:29 | Reagovat

škoda, že už neexistují takové kvalitní rpg hry, už to jde všechno od desíti k pěti...

10 hp-rpgskola hp-rpgskola | Web | 25. září 2017 v 19:10 | Reagovat

http://hp-rpgskola.blog.cz/ Naše nová škola v Bradavicích, pojte se prihlásit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
©2013 Tým Adorian|Layout by Railen|All Rights Reserved.
Je zakázáno kopírovat jakékoliv texty z tohoto blogu bez písemného souhlasu adminů či uvedení zdroje.