Ostatní

23. března 2013 v 22:20 | Tým Adorian

Míšenci
Barva krve míšenců bývá tmavě rudá. Má stálý odstín, který se podobá barvě okysličené krvi člověka.

Potomci Smrti
Barva krve - černá. Černá krev potomků smrti se od červené krve člověka liší svým složením. V červených krvinkách potomků není hemoglobin (červené krevní barvivo) zastoupen v takové míře a z větší části ho nahradilo barvivo hemerythrin, které je také schopno přenášet kyslík a má červeno - oranžovou barvu.

Hemoglobin v krvi potomků své zastoupení má, nikoliv ale výrazné. To znamená, že krev potomků Smrti nemůže disponovat výrazným zápachem železa ani červenou barvou. Smíchání barviv hemoglobinu a hemerythrinu vznikne tmavě červená a když se k těmto barvivům připojí i leukocity (bílé krvinky - průsvitné), trombocyty (krevní destičky), erytrocyty ("červené" krvinky) a krevní plazma, která má u potomků Smrti našedlou barvu (u lidí nažloutlá), dochází k černé barvě.

Co se týká krevních destiček, také mají černou barvu a proto, pokud se někomu udělá strup, nebude tmavě červený ale černý.

Nedostatek hemoglobinu v krvi znamená i nedostatek železa. To znamená, že potomci Smrti trpí chudokrevností. K tomu také svědčí bledá pleť potomků smrti nebo třeba ne příliš pevné nehty. Každý potomek se s nedostatkem železa vyrovnává jinak. Na někom nemusíte chudokrevnost ani poznat a u dalšího člověka Vás to praští přímo do očí. Potomci se snaží nedostatek železa dohánět vyváženou stravou - zelenina, maso, vejce, obilniny.

Není možné, aby byl potomek Smrti vegetarián!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
©2013 Tým Adorian|Layout by Railen|All Rights Reserved.
Je zakázáno kopírovat jakékoliv texty z tohoto blogu bez písemného souhlasu adminů či uvedení zdroje.