Březen 2013

Ostatní

23. března 2013 v 22:20 | Tým Adorian

Míšenci
Barva krve míšenců bývá tmavě rudá. Má stálý odstín, který se podobá barvě okysličené krvi člověka.

Potomci Smrti
Barva krve - černá. Černá krev potomků smrti se od červené krve člověka liší svým složením. V červených krvinkách potomků není hemoglobin (červené krevní barvivo) zastoupen v takové míře a z větší části ho nahradilo barvivo hemerythrin, které je také schopno přenášet kyslík a má červeno - oranžovou barvu.

Hemoglobin v krvi potomků své zastoupení má, nikoliv ale výrazné. To znamená, že krev potomků Smrti nemůže disponovat výrazným zápachem železa ani červenou barvou. Smíchání barviv hemoglobinu a hemerythrinu vznikne tmavě červená a když se k těmto barvivům připojí i leukocity (bílé krvinky - průsvitné), trombocyty (krevní destičky), erytrocyty ("červené" krvinky) a krevní plazma, která má u potomků Smrti našedlou barvu (u lidí nažloutlá), dochází k černé barvě.

Co se týká krevních destiček, také mají černou barvu a proto, pokud se někomu udělá strup, nebude tmavě červený ale černý.

Nedostatek hemoglobinu v krvi znamená i nedostatek železa. To znamená, že potomci Smrti trpí chudokrevností. K tomu také svědčí bledá pleť potomků smrti nebo třeba ne příliš pevné nehty. Každý potomek se s nedostatkem železa vyrovnává jinak. Na někom nemusíte chudokrevnost ani poznat a u dalšího člověka Vás to praští přímo do očí. Potomci se snaží nedostatek železa dohánět vyváženou stravou - zelenina, maso, vejce, obilniny.

Není možné, aby byl potomek Smrti vegetarián!

Rozdělení do skupin - Výpravná akce

8. března 2013 v 19:04 | Tým Adorian |  Dopisy stínů
Rozdělení do skupin

Jeremy Lawson
Felarin Roxainne Swerais
Ian Carehold
Carl Hamilton
Raymond Gerett
Nell Reynolds
Lisha Damtien Chausiku


Samantha Olivia Garcia
Jimmy Reynolds
Gracelynn Jordan Lewis
Celeste Pauline Hedeegard
Nathan Ward
Cornelia Esmé Larssen
Mattias MortensenV knihách na Vás čeká vypravěč první úvodní vypravěč, nezapomeňte si ale přečíst i aktuálního vypravěče, který Vás pomalu uvede do dnešní hry. Při prvním kole si určete posloupnost, kterou budete po celou hru dodržovat. :)

Příjemnou zábavu přeje,

Tým Adorian

NPC - Ezequiel Zirrow

5. března 2013 v 17:11 | Tým Adorian
Jméno: Ezequiel Zirrow

Druh: Míšenec

Povolání: Školník

Něco o postavě: Vrásčitý stařec, který už od prvního pohledu působí značně zanedbaným dojmem. Vrásky, které se rýsují jak po vyzáblém stařeckém obličeji, tak i na hřbetu velkých dlaní a dlouhých kostnatých prstech. Jen jasně sytě zelené hluboké oči jsou ještě plné života, a není divu, že z nich vyhlíží šílenství duše tohoto starce, který nepatří zrovna k nejoblíbenějším zaměstnancům Adorianu. Prošedivělý plnovous, o kterém by se možná i dalo říct, že se o něj jeho majitel stará si pravidelně zastřihává, a na svou vyhublou postavu obvykle obléká oblečení, nápadně podobné mundúru. Spíše než autorita z něj vyzařuje cosi zvláštního, co by se i dalo označit za něco děsivého a odpudivého. Nejeden student se zalekne před jeho nekompromisním pohledem a úlisností. Obvykle jej lze spatřit na chodbách Adorianu kde kontroluje studenty, jestli se chovají dle školního řádu, ale také jestli něco neničí. Setkání s ním není zrovna moc příjemné, jelikož se od něj nedočkáte příjemného a přívětivého chování ale spíše jen jízlivých poznámek a pohrdavých úšklebků.

NPC - Hereward Wilcox

4. března 2013 v 17:45 | Tým Adorian

Jméno: Hereward Wilcox

Druh: Čistokrevný

Povolání: Dozorce na pozemcích Adorianu

Něco o postavě: Pod pohledem dvou ocelových očí s nádechem sytě modré dostává strach téměř každá osoba, která vydrží být zapředena v několika vteřinovém očním kontaktu. Hlas protkán ironií a neúctou k čemukoliv živému pocit ze zvláštního pohledu pouze umocní, a tak se Herewardovi lidé snaží obloukem vyhýbat, za což nebude moci pouze jeho zvláštní vzhled, ale také to, ke kterým lidem se tenhle potomek Smrti řadí. Jeho zaměstnavatel pan Phipper vzbuzuje hned několik obav, což samotnému Herewardovi nevadilo, protože se ho ujal ve chvíli, kdy už byl na pokraji společnosti a nikdo s ním nechtěl mít nic společného. Jeho minulost není o moc temná než přítomnost, kradl, bral si co chtěl a snažil se přežít v chudé části Awoldu, které žilo několik ubohých tuláků bez domova a kam právě kráčel v lesklém obleku Alergon a vybíral si muže, kterým chtěl dát v životě druhou šanci. A tak se toho Hereward chytil a začal pracovat pro muže, z kterého má strach a kterému by v životě nedokázal vzdorovat, ač vlastní povahu má velice rozmanitou a drzou. Autoritativním pohledem dokáže v pohybu zmrazit i samotného ředitele, který si ho zařadil mezi své oblíbence právě kvůli vzhledu a netečnému pohledu čistého šílence. Dokázal by udělat cokoliv, protože Hereward nemá vlastní názor. Nemá vlastního téměř nic, přizpůsobil se svému zaměstnavateli, který ho za oplátku živí, a tak slepě plní rozkazy a snaží se momentálně dohlížet na pořádek a především dodržování řádu na univerzitě Adorian. Má za úkol potlačit jakoukoliv vzpouru, udělat všechno proto, aby hlavní náplň ředitelova příchodu byla utajena a cizí oči a uši se nedostali k věcným informacím. Když na někoho začne štěkat svým hrubým hlasem nebo protahovat v nepříjemné ironii, dotyčný by měl být rád, že zatím pouze vyhrožuje a snaží se využít své zastrašovací taktiky, v horších případech totiž nikoho nebere na milost a dokáže ublížit i ženě, či dítěti. Postavu má vychrtlou, ale za to vysokou, tyčící se něco k sto devadesáti centimetrům. Vlasy má husté a sytě hnědé, nosí delšího kníra a bradku a opravdu se modlete, abyste neměli tu příležitost střetnou se s jeho pohledem..

NPC - Anne Flower

4. března 2013 v 17:44 | Tým Adorian

Jméno: Anne Flower

Datum a místo narození: 17. 5. 1994, Everas

Druh: Čistokrevná

Vzhled: Anne se dá na první pohled docela dobře přehlédnout - výškou, ani vzhledem nijak nevyčnívá z davu. Její tmavě hnědé vlasy, jsou stejné jako mají miliony jiných žen. I když ty její jsou lehce zvlněné za normálních okolností. Za deště a ve sprše pak více než cokoliv jiného připomíná ovci. Hodně naštvanou ovci. Často je nosí sepnuté do nejrůznější culíků a drdolů. A to hlavně jako prevenci proti dešti. Výrazným znakem jejího obličeje jsou karamelové oči. Sice vypadají jemně a něžně (no zkrátka jako karamel), ale pokud se rozčílí, umí být pěkné strašidelné. Často si je ještě zdůrazní nějakou tu linkou, či řasenkou, jinak malování moc neholduje. Ono - sehnat ten správný odstín make-upu na tu její tvářičku není zrovna jednoduché. Kromě očí je dalším výrazným znakem jejího obličeje hlouček pih, který se táhne jako maska přes její obličej. Jak už bylo jednou řečeno - postavou je tak docela obyčejná. Možná trochu vychrtlá, řekl by někdo. Přesto ale má ženské křivky, i když nikterak výrazné. Ale jak ona sama říká - pokud chce, tak umí být hodně výrazné. Ale… přesně to ona většinou nechce. Ráda se totiž obléká jako šedá myška - rifle, mikina, kecky. Její nejoblíbenější kombinace.

Povaha: Anne se dá na první pohled docela dobře přehlídnout. To už tu ale bylo jednou řečeno. Nerada vyčnívá z davu (a i proto se maskuje ne příliš výrazným oblečením), ale i přesto miluje společnost. Ráda se v ní baví, protože má velmi ráda smích. I přesto všechno je Anne velmi odhodlaný a ambiciozní člověk. Už jen proto, že oba její rodiče mají poměrně vysoké politické postavení, se ona snaží alespoň trochu přiblížit jejich vzoru - nejlepší žačka třídy. Často se spousty věcí vzdává právě proto, aby mohla být zavřená na pokoji a pilně studovat. I přesto se ale snaží unikat realitě - pokud ji zrovna nenajde zalezou v učebnicích, pak určitě vybrnkává nové tóny do své milované kytary. A nebo se topí v čaji.

NPC - Erla Rolandsson

4. března 2013 v 17:43 | Tým Adorian

Jméno: Erla Rolandsson

Druh: Míšenec

Povolání: Uklízečka

Něco o postavě: Pohublou ženu v pozdních letech zahlédnete snad na každém rohu, kde se na konci dlouhé chodby vlní do rytmu svého pobrukování s koštětem v ruce a společně se svými několika kolegyněmi se snaží na Adorianu udržet pořádek. Dlouhé, prošedivělé vlasy mívá spletené do copu, který se ji houpe až pod půli zad. Tenké a lámavé vlasy na hlavě skrývá šátkem s kytičkovaným vzorem, laděným do červené a žluté barvy. Většinou bývá oblečena do černé zástěry s červenými pruhy, což se dá považovat za její pracovní oblečení, v soukromí ale preferuje zcela jiný styl. Nosí ráda džínovinu a kožešinu, vyžívá se v barevných šátcích kolem krku a nenápadných kloboucích, zakrývajících její řídnoucí vlasy. Pokud už budete mít možnost se s uklízečkou setkat tváří v tvář a prohodit s ní pár slov, možná Vás překvapí, jak hodná a zároveň bláznivá dokáže být. Úsměv na tváři neztrácí ani za toho nejtemnějšího počasí, a tak svým úsměvem zvedne náladu leckomu. To vše dokáže podtrhnout i smysl pro humor, kdy si dokáže utahovat ze svého okolí, ale kolikrát nějaký nemilosrdný vtip otočí i proti sobě, což značí, že si tahle žena ze sebe hlavu opravdu nedělá a vše bere s nadhledem. Má už dlouho část života za sebou, a tak se snaží nevyvolávat moc konfliktů a všem hádkám se vyhýbat, chce si život užívat do posledního konce a ví, že si ho dokáže užít i v případě, že bude na Adorianu vytírat zem a mýt okna. Pozor ale na ní, ač je upovídaná, přátelská, extrovertní a vyzná se v nových trendech, lehce z vás dokáže vytáhnout tajemství, která univerzitou roznese rychlostí blesku. Pokud by někdo chtěl něco z místních drbů, mohl by zamířit přímo za ní, protože ona ví naprosto všechno o každém. Nikdo před ní neskryje své pravé já.

NPC - Algernon Phipper

4. března 2013 v 17:39 | Tým Adorian

Jméno: Algernon Phipper

Druh: Čistokrevný

Momentálně ve hře: Vyskytuje se v kavárně, kde skryt za denními novinami hlídá kavárnu a sleduje diskutující studenty

Něco o postavě: Muž prověřen několika životními zkouškami, které se mu podepsali na těle, také ale mysli. Pohrdavým pohledem shlíží na své okolí, v životě si nešpiní nečistou prací své ruce. Rád nechává kolem sebe poskakovat druhé, což se stalo postupem času zvyklostí, protože se stal velmi mocným mužem, který si může několik desítek poskoků dovolit. Tvář a výraz může kolikrát mást, ale v lesku očích se v životě nezmýlíte, protože ač je Algernon sebelepší intrikář, nedokáže ve svém pohledu potlačit naprosto vše. Shlíží na Vás jako na špínu, která nemá vlastní duši ani budoucnost. Nedělá mu problém obchodovat s malými dětmi, brát lidem štěstí a radost. Ví o svém velkém postavení ve světě potomků Smrti, a tak si vše dosyta užívá a vychutnává si bohémský život, který může kvůli vlastním penězům a známému jménu vést. Podniká se svou rozsáhlou firmou, která se zajímá o lidskou architekturu, ale už dávno všichni ví, že tento muž firmu používá jako záminku k tomu, aby se dostával na správná místa a ke správným lidem. Množství kontaktů ho činí zcela vlivným, drží vlastní osud ve svých rukách a rozhoduje o ostatních. V životě by si na sebe nevzal nic, kromě slušivého obleku. Na svém vzhledu si nedává tak záležet, ale koneckonců pokaždé upravené dlouhé vlasy světle hnědé barvy přelévající se do šedivé sčesané na levou stranu značí, že narcis se v něm nezapře. Má pod sebou nespočet zaměstnanců, které drží ve své moci a nedává možnost nadechnout. Nikdo se mu neopováží vzdorovat, respekt se šíří daleko dál, než dokáže dosáhnout jeho přítomnost. Je velmi vzdělaný a sečtělý. Orientuje se v politice potomků smrti a rád pije černou kávu bez cukru, pouze s mlékem.

Rozšíření adminského týmu

4. března 2013 v 16:35 | Tým Adorian
Zdravíme osadníky Adorianu,

za posledních několik dnů jsme s potěšením zaregistrovaly velký zájem o hru a značnou aktivitu hráčů, kteří se na ději podílejí a my se pomalu, ale jistě, suneme kupředu přesně podle plánu. Děkujeme všem za projevenou iniciativu a nápady. Je tu ale i osoba, která se na chodu celé hry podílí významně už od začátku, momentálně víc než obvykle, hlavně co se nápadů a organizace týče. Poskytla nám mnoho nápadů, několik vylepšení a to vše nese dobré výsledky. Abychom ocenily její kvality a nepostradatelnost v této hře, rozhodly jsme se náš adminský tým rozšířit o dalšího člena. Proto bychom rády Selenu, kterou jste mimo jiné mohli zahlédnout v kůži postavy Lavinie Sierry Avacarro, oficiálně prohlásily za admina se stejnými pravomocemi, jako máme my samy. Očekáváme, že její slovo budete respektovat a ctít stejně, jako to naše a nebudete ho brát na lehkou váhu. Doufáme, že se nové admince povede v týmu tak dobře, jako doposud a bude nám všem nadále skvělou oporou v následujících dnech.

Mimo mísu - V následujících dnech by zde měly přibýt profily NPC postav, které se budou podílet na chodu hry a posouvání dějové linky.

S pozdravem
Tým Adorian

PS: Budeme se na Vás těšit na víkendové akci :)

Výpravná akce

4. března 2013 v 15:09 | Tým Adorian |  Dopisy stínů
Zdravíme hráče,

zatím na Vás každý víkend čekala akce, ať už jako vyučující hodina nebo zahajovací ples a ani tento víkend to nebude jinak. V pátek, od 20:00 hodin se uskuteční vypravná hra, která se bude odehrávat zároveň ve dvou knihách. Budete rozděleni do dvou skupin, a proto Vás žádám, abyste se zapsali nejpozději do čtvrtka 22:00 hodin, protože Vás budeme rozdělovat do skupinek. Z toho vyplývá, že hráči, kteří nebudou zapsáni, nebudou mít možnost se akce účastnit, protože se s nimi do skupin nebude počítat.


Dále přikládám seznam neaktivních postav, kterým hrozí vyřazení ze hry.
Charlotte Eleanor Roche
Cornelia Esmé Larssen
Jeremy Lucian R. Lawson
Kolya Vadim Arkadiy
Lauriel P. Abellard
Wilhemina Renny Larssen

To je pro zatím vše :)
Tým Adorian
©2013 Tým Adorian|Layout by Railen|All Rights Reserved.
Je zakázáno kopírovat jakékoliv texty z tohoto blogu bez písemného souhlasu adminů či uvedení zdroje.