Leden 2013

Otevření Adorianu

30. ledna 2013 v 19:35 | Tým Adorian |  Dopisy stínů
Zdravíme studenty Adorianu!

Školka se blíží ke konci, a proto Vám už dnes otevíráme bránu univerzity. BB knihy jsou tentokrát bez hesel, je to pro všechny pohodlnější hra, takže pevně doufám, že nám ji nebudou narušovat jiné záludné existence, které by si zaluhovaly vystřelit na Mars, jako tomu bylo minulý rok. Co se dosavadních herních knih týče (bar a ulička), budou funkční do pátku, poté je uzamykáme a máte přístup pouze na pozemky školy, to jest univerzita a její okolí.

Další novinkou, kterou je třeba zde při té příležitosti zmínit, je blížící se ples. Původně se měl konat tuhle sobotu, ale spoustu lidí čekají pololetní prázdniny a ani my adminky nejsme výjimkou. Počítáme s tím, že vyrazíte různě na hory, za prarodiči nebo na prodloužený víkend na chaty. Proto jsme datum uvítacího plesu prozatím přesunuly na 9. února, což je příští sobota. Oficiální oznámení ještě zveřejníme na blogu spolu s článkem o hierarchii všech studentů a jejich pravomoce.

Příjemnou zábavu přeje

Tým Adorian

Konečné výsledky školky

27. ledna 2013 v 1:21 | Tým Adorian |  Dopisy stínů
Uběhl téměř měsíc od otevření registrací, uzavření proběhlo před pár dny, proto teď přichází na řadu konečný verdikt v tom, kdo se na samotnou univerzitu dostane a kdo ne. Hráči, kteří školkou prošli a nemají ještě založené facebooky, si je mohou založit, přes které jim bude zasláno heslo do knih.

Víkendová akce

25. ledna 2013 v 18:18 | Tým Adorian |  Dopisy stínů
Zdravíme studenty Adorianu!

Doba už pokročila, Vaše prázdniny se každým dnem krátí a blíží ke konci a čeká Vás všechny nový školní rok. Jako završení veškerého volna, které Vám končí začátkem února, jsme se rozhodly uspořádat poslední vypravěčovu akci za celou dosavadní školku. Nejedná se tentokrát o žádnou párty, nýbrž o započetí dějové linky, na kterou budeme navazovat až do června. Proto bychom byly rády, kdyby se Vás tuhle sobotu 26. ledna kolem 19:30 dostavilo do baru co nejvíce, hlavně ty postavy, které ještě nehrály. Potřebujeme vidět Vaši hru a ohodnotit ji na konci celé školky.
V následujících dnech - my doufáme, že do neděle - by se zde měl objevit článek ohledně hierarchie. O co se jedná? Ve zkratce - studenti budou rozřazení do pyramid podle dominanty, to jest povaha Vaší postavy, nutno podotknout, že dívky a chlapci budou hodnoceni zvlášť. Je sestaven prozatimní plánek, jak by mělo zařazení vypadat, ovšem náš názor může zcela změnit sobotní akce. Je to pro Vás zároveň motivace, máte možnost více svou postavu rozvíjet, poznávat ji a zlepšovat se ve psaní. Samozřejmě, čím výše na pyramidě budete, tím více výhod, ale zároveň zodpovědnosti, ponesete.
To by bylo prozatím vše, s Vaší hrou jsme spokojené, tak jen tak dále :)

S pozdravem
Tým Adorian

Nell Reynolds

23. ledna 2013 v 14:43 | Tým Adorian |  Studenti
Jméno: Nell Reynolds

Datum a místo narození: 5.8.1996 Erisbur (Australský kontinent)

Věk: 16 let

Druh: Čistokrevná

Vzhled: Nell je velmi pohledná dívka. Svojí sluncem políbenou pletí vybočuje z řady "bledulí". Když ji uvidíte poprvé, to co upoutá vaši pozornost, jsou její pronikavě zelené oči, které jsou orámované dlouhými hustými černými řasami. Když zamrká, je jak mrkací panenka, s kterou doma spávala. Obličej má tvar oválu. Lícní kosti trochu vystupují, což jí dodává na přísném výrazu. Nos má trochu větší, než by chtěla. Působí jako bambulka. Spoustě lidí ale přijde roztomilý. Růžovoučká pevná plná ústa se roztahují velmi často do úsměvu, nebo úšklebku. Záleží na situaci a na lidech kolem. Celý její obličej rámují světle hnědé, sluncem vyšisované, vlasy. Padají volně v rozpustilých vlnách až po pas. Velmi často si neposlušné prameny zastrkává za ucho. Nemá ráda, když jí překáží ve výhledu. Postavu má přírodně štíhlou, po své matce. Na jejím těle nenajdete žádné velké množství svalů, ale nedá se ani říct, že by to byla bábovka. Když budete mít štěstí a pohledem zachytíte malý tmavý "kroužek" na pravé pánevní kosti, měli byste si ho prohlédnout lépe. Zjistíte totiž, že to není jen tak ledajaký kroužek. Je to malé tetování jing a jang. Objevilo se tam potom, co utekla z domova. Chtěla ho tam mít pro štěstí. Většinou ji uvidíte v obyčejných tílkách s bokovými džínsy, nebo ve volných půvabných šatech.

Povaha: Nikdy nepatřila mezi ty holky, které by potřebovaly mít na každém prstu tucet kluků. Jelikož vyrůstala s bratrem, její povaha získala chlapecký ráz. Ráda by si, ale našla cestu k chlapeckým srdcím a nějakého získala. Temperament není určitý, někdo může říct, že je spíše cholerik někomu může připadat spíše plachá. Ona sama nad tímhle moc nepřemýšlí. Je hodně impulzivní a podle toho se také chová. Občas ji z pusy vyletí slova, za která by si nejradši nafackovala. Má dny, kdyby se nejraději schovala hluboko pod zem a nevycházela ven. Je hodně lekavá a nesnáší, když ji někdo děsí. Občas se jí stane, že za jejími zády někdo promluví a ona spustí jekot na celé okolí. Naproti tomu se strašně ráda směje. Miluje tanec, zpěv a skvěle ovládá hru na klavír a kytaru. Dříve to bývala rebelka, která neznala žádné hranice. S postupem času se stává klidnější a klidnější, ale její rebelské vlastnosti v ní pořád jsou hluboko zakořeněny. Když má být ve větším kolektivu může působit introvertně. Nell akorát trvá delší dobu, než si zvykne na větší počet lidí. Potom se ta pomyslná zábrana stáhne a začne se bavit. Musí se naučit lidem věřit. Není důvěřivá a to jí často přivádí do maléru, protože by se ráda skamarádila s ostatními, ale tahle její vlastnost jí v tom překáží. Od srdce vždy poví, co si myslí, takže nikdy nepočítejte s tím, že by vám lhala. To dělá jen v těch nejnutnějších případech.

Historie: Její rodina nepatří k těm nejbohatším. Emily a George jsou ale jedni z nejlepších rodičů, které by si tato dívenka mohla přát. Nikdy jim to, ale neřekla. Na své dětství si nemůže stěžovat. Bylo pro ni úžasné. Měla bratra, se kterým trávila veškerý volný čas. Lezli spolu po skalách a neustále se něčemu smáli. Stále vzpomíná na to jak spadl do jezírka a ona se bála, že ho nadobro ztratila. Tehdy si sedla na kámen a plakala a plakala. Potom se vynořil, ale ona si ho nevšimla. Složila hlavu do dlaní, a když ji někdo zezadu chytl a stáhl sebou do jezírka, začala vřískat a nalokala se té nevábivé vody. Nell začala dospívat a v té její hlavičce se začaly odehrávat složité pochody, kterým nerozuměla. Viděla rodiče, jak zbožňují jejího bratra. Jak mu se vším pomáhají a podporují ho ve všem, co dělá. Začala na něj žárlit a jednoho dne, se prostě sebrala a odešla z domu. V noci tajně vyskočila z okna svého pokoje a utíkala, kam ji nohy nesly. Několikrát se po svém útěku vrátila domů. Viděla, že je její rodina smutná, ale pořád si říkala, jak moc ji ublížili. Už se nikdy nechtěla vrátit domů. Sice jí to trhalo srdce, ale pro své vlastní dobro se nevrátila. Jen je čas od času pozorovala. Potloukala se po městečku, ale nikdo ji neviděl. Přes den se schovávala a v noci chodila sama po ulicích ztemnělého města. Nakonec dospěla k názoru, že nastoupí na univerzitu, aby se vrátila do normálního života. Chce znovu žít.

Uzavření registrací

23. ledna 2013 v 14:26 | Tým Adorian |  Dopisy stínů
Konec ledna se nezadržitelně blíží, tudíž se schyluje i ke konci školky a celkovému vyhodnocení a verdiktu, kteří hráči se dostanou na univerzitu a kteří ne. Pro začátek bychom chtěly říct, že se nám Vaše hra opravdu líbí a až na pár nepodstatných výjimek se nemusíte strachovat. Rozhodně si ale nemyslete, že už máte všechno jisté, protože v sobotu 26. ledna se bude konat další akce! Ta definitivně rozhodne, kdo se na univerzitu dostane a kdo ne. Bylo by dobré, kdyby se akce zúčastnili hráči, kteří na té první nebyli, abychom se mohly podívat, jak oni dokáží hrát s vypravěčem a celkově ve větším počtu. O všem se v čas dozvíte na facebooku i zde na blogu.

Teď ale k tomu hlavnímu, uzavíráme registrace.

Tudíž tento seznam už je konečný.

To je prozatím vše, příjemnou zábavu :)

Karol a Railen

Gracelynn Jordan Lewis

22. ledna 2013 v 16:40 | Tým Adorian |  Studenti

Jméno: Gracelynn Jordan Lewis

Datum a místo narození: 13. 4. 1995 Awold (Evropský kontinent)

Věk: 16 let

Druh: Čistokrevná

Vzhled: Je to dívka nevelké postavy. Měří kolem 170 centimetrů, což jí vůbec neubírá na sebevědomí, naopak shledává svou výšku dívčí, jak by to mělo být. Její obličej s ne příliš ostře řezanými rysy je se v oblasti nosu a tváří hustě posetý pihami. Pod dvěma tenkými linkami nazrzlého obočí má posazený pár tmavých hnědých očí hustě olemovaný řadou tmavých řas. Její nos je zpravidla malý, skoro až nenápadný obdobně jako její drobné nenápadné rtíky narůžovělé barvy. Své vlnité vlasy barvy mědi se zlatými odlesky má často rozpuštěné, jen málokdy si je zaplétá do copu nebo stahuje do culíku. Její postava by se dala shledat štíhlou než hubenou či pohublou. Je v poměrně dobré kondici, k čemuž jí napomáhalo pravidelné běhání se staršími bratry. Dále jí nijak necharakterizují žádné jizvy, spíše ručně dělané korálkové náramky, které nosí namotané na levém zápěstí namísto hodinek. Co se stylu oblečení týče, skutečně holduje nošení šátků, jakékoliv barvy, jakéhokoliv zoru, pokud se nejedná o nic kýčovitého. Ale stejně jako mnoho lidí kolem ní má ráda své osobní pohodlí a jednoduchost, takže jí často můžete zahlédnout v jednobarevných tričkách, pokud zrovna nejde někam ven. Do společnosti vyráží raději v džínech nebo šatech, záleží na počasí a okolnostech. Nemá v lásce boty na podpatcích, což ale neznamená, že své nohy nikdy nevystaví jistému nepohodlí. Obdobně to má s upnutými společenskými šaty na plesy a jiné příležitosti.

Povaha: Grace by se dal označit za velmi svéráznou osobu, hlavně co se jednání s lidmi týče. S nikým si nebere servítky, často rovnou a přímo na plnou hubu řekne, co si myslí, i když se to zdá být v daný moment zcela nemístné. A právě to je jedna z jejich silných i slabých vlastností, které jí mnohdy přivádějí do průšvihů a různých malérů. Buďto se někomu její povaha hned zalíbí nebo jí budou nenávidět, jiná možnost není. Dříve hodně hleděla na to, co si o ní lidé myslí, ale s postupem času vyrostla z takové iluze a dospěla k názoru, že je důležitější, jak se na sebe dívá hlavně ona sama. Nedělá jí velké problémy se pohybovat v cizím prostředí, velmi rychle se zadaptuje. Ráda poznává nové lidi, ne však za každou cenu, opravdu nerada se druhým vnucuje. Nebývá příliš náladová, ale stoprocentně na jejím obličeji vždycky poznáte, jestli je v dobrém nebo špatném psychickém rozpoložení. Většinou nestrká nos do cizích věcí, pokud nedojde k názoru, že rozhodnutí onoho jedince může ovlivnit životy více lidem. S oblibou utíká od problémů, což je jedna z jejích špatných vlastností a pokud možno se vyhýba vyostřeným situacím. Pokud se ale ocitne v takovém momentu, je velmi dominantní a agresivní, nebojí se na druhé zvednout hlas. Hádkám zpravidla neholduje, ale ani v nich nechce prohrát, což naznačuje další její vlastnost - téměř bezmeznou tvrdohlavost. Když si něco usmyslí, pevně na tom trvá a jen těžko jí budete její "pravdu" vyvracet. I přes všechny tyhle nedostatky si nesmírně váží svých přátel, protože si je vědoma faktu, že to s její povahou není někdy lehké. Je velmi loajální vůči své rodině a blízkým lidem. Raději si stokrát rozmyslí, do koho vloží svou důvěru, nejvíce se totiž ve svém životě bojí zklamání. Je velkým milovníkem hudby, klasické i moderní, nejraději se ale věnuje kreslení, při kterém nejčastěji používá tužku, uhel, křídy nebo pastelky. Výjimky u ní nejsou ani štětce. Tancovat umí, ale nikdy jí tenhle obor moc nebral, takže základy umí, ale rozhodně se nepovažuje za elegantní vílu. Jako základ každí dobré snídaně považuje pořádně silné kafe s trochou mléka.

Historie: Narodila se v podvečer 13. dubna v Awoldu, ale její samotní rodiče pochází z Everasu, odkud se odstěhovali za lepší prací na Evropský kontinent. Gracelynn není první z dětí Joanny a Leonarda Lewisových, je teprve třetí v pořadí. Nejstarší bratr Soren (25 let) žije sám v Erisburu, kde se věnuje profesi Diplomata, druhý bratr Uriah (22 let) studuje poslední ročník na Adorianu a prozatím nemá jasno, kterým směrem se vydá. Gracelynnino dětství bylo prvních osm let zcela bezstarostné, mnoho času trávila se svými bratry, kteří jí měli pod svými ochrannými křídly, takže se nikdy nemusela ničeho bát a klidně vyrůstala ve svém malém osobním světě, kde se pomalu zrodila i její přirozená sebejistota a víra ve vlastní schopnosti. Až kolem třináctého roku jejího života začal vztah mezi jejími rodiči silně skřípat a o pár měsíců se oba manželé Lewisovi rozvedli. Doma se nikdy příliš nemluvilo o důvodech, hlavně otec se úspěšně vyhýbal a do dneška vyhýbá otázkám své dcery, proč se tak stalo. Soren i Uriah utekli střídavé rodičovské péči, Gracelynn ale nikoliv. Nejvíce času ale podle svého přání tráví se svým otcem, se kterým si rozumí o trochu více, ale pro ni osobně nebylo lehké volit si mezi mámou a tátou. Joannu, která pracuje jako Písařka, navštěvuje každý druhý víkend a tráví s ní většinu svátků v roce a kus velkých prázdnin, dle domluvy samozřejmě. Letos se ale její matka nenadále odstěhovala do Erisburu za lepší prací a ve své podstatě i za novým životem. Gracelynn měla na vybranou - bud může jet se svou matkou nebo zůstat se svým otcem Ošetřovatelem ve svém rodném městě. Podruhé za život tedy odmítla návrh své matky, rozhodla se setrvat v rodinném zázemí a vystudovat Adorian jako její bratři. Sama ještě nemá zcela ujasněno, čím by chtěla být, ale pevně doufá, že Adorian jí pomůže více si ujasnit priority a ukáže jí, v čem tkví její největší síla.

Kolya Vadim Arkadiy

20. ledna 2013 v 15:54 | Tým Adorian |  Studenti
Jméno: Kolya Vadim Arkadiy

Datum a místo narození: 18. 12. 1996, Chawad, Asijský kontinent

Věk: 16 let

Druh: Čistokrevný

Vzhled: Vysoký sexi blondiak s modrosivými očami. Kolya je už na prvý pohľad urastený, statný a mužný chlap, ktorý dospel o trošku skôr ako mal. Narástol do výšky 182 cm, pričom mu už od detstva, hoci športy nie sú jeho silnou stránkou, zostala vyšportovaná postava atléta. Krátke vlasy nikdy nemusí česať: stačí, že si po nich ráno prejde rukou a aj zvyšok dňa vyzerajú prijateľne. Na mladej tvári na prvý pohľad nevidieť stopy krutého osudu, no keď sa niekto zadíva lepšie do jeho nádherných očí pripomínajúcich sivasté skaly, z ktorých pochádza, vidí v nich sklamanie a žiaľ. Okolo očí zvykne mať modré monokle z nedostatku spánku, s čím kontrastuje jeho bledá, temer snehovobiela pokožka. Taktiež pery má bledé, nikdy sa totiž nedostal na miesta s dostatkom slnečného svitu, radšej sa skrýval v tieni vysokých skál a domova. Na krku večne nosí oceľový náhrdelník so svojím menom, ktorý dostal k 15-tim narodeninám od najlepšej kamarátky Tamary.

Povaha: V detstve bol večne vysmiaty, slniečko všetkých naokolo, miláčik rodiny, známych i učiteľov, len so svojimi vrstovníkmi nemal až také dobré vzťahy. Len ťažko si hľadal kamarátov, no keď ho niekto naozaj spoznal, nedal naňho dopustiť. Je to náladový, no väčšinou milý, usmievajúci sa chalan s dobrým srdcom, keď môže, vždy pomôže ľuďom v núdzi. Je teda ochotný, priateľský a spoločenský, len nie v tom prípade, keď si s človekom nemá čo povedať. Vtedy sa radšej zavrie do izby a číta si. Jeho snom je stať sa tým najlepším chodcom a tak usilovne študuje, je cieľavedomý a nehľadí na prekážky. Tie vidí iba v sebeckých a arogantných ľuďoch, ktorých nenávidí. Práve kvôli takým sa mu zhnusilo rodné mesto a stratil najlepších kamarátov. Má síce rád spoločnosť, no nie za každú cenu, radšej si nepríjemných ľudí drží od tela, do hlbín svojej mysle a do svojho naozajstného, temného a desivého vnútra dovolí nazrieť len niektorým. Obľubuje čierny a morbídny humor a dokáže byť až priveľmi krutý (to ho naučili tí, ktorí boli krutí k nemu), no za tou hrubosťou skrýva svoju nežnú stránku osobnosti, ktorá už párkrát bola zranená a nechce to okúsiť znova. Rád si vypočuje vážnu hudbu, no nepohrdne ani metalom, rockom či dokonca modernými disko vypaľovačkami, jediné čo neznesie je prízemný hip-hop, z ktorého sa podľa neho vymyká len Eminem. Číta prevažne vzdelávaciu literatúru, no občas s Kingom či Tolkienom, samozrejme v originálnom znení, zablúdi i do sveta fantázie. Ďalej, ako správny národovec, obľubuje ruských klasikov ako Dostojevskij, Puškin či Solženicyn, nepohrdne však ani slovanom Haškom. Miluje prírodu, hlavne tú zimnú a rád sa túla po jej neprebádaných a menej známych zákutiach, ktorých bolo v Himalájach až-až.

Historie: Narodil sa v jeden krásne zasnežený deň, 18.12.1996 v meste Chawad, na Ázijskom kontinente matke Svetlane a otcovi Vladimírovi. Obidvaja rodičia majú korene na juhu Ruska a sú silní národovci, preto Kolyu už od narodenia učili okrem povinnej čínštiny i ruskému jazyku, ku ktorým neskôr pribudla aj francúzština a v 10-tich rokoch dokonca angličtina. Hovorievali, že jazyk je bránou do sveta a bez neho by sme neboli ničím, iba ak nevzdelanými zvieratami. Sami ho vzdelávali vo viacerých predmetoch, hlavne v anatómii, ktorú dnes ovláda takmer dokonale. Ako dieťa nebol ničím výnimočný, teda okrem talentu učiť sa jazyky. Bol živým a hravým dieťaťom s bujnou fantáziou, večným optimistom, ktorého však hlavne po dovŕšení 13 roku života začali čoraz častejšie prepadávať i depresívne chvíľky. Bolo to hlavne kvôli ostatným deťom, ktoré sa mu vysmievali, pretože o ňom takmer nič nevedeli. Dovtedy ho rodičia neradi púšťali, medzi obyčajné deti (s výnimkou tých z vyššej spoločnosti) a na ňom to zanechalo isté následky: nevedel sa s nimi baviť ako s rovesníkmi o, pre také deti, dôležitých témach ako je priateľstvo, dievčatá či nebodaj láska. Celý život sa bavil len s dospelými vo vysokých kruhoch spoločnosti a riešil filozofické otázky o vzniku a fungovaní sveta, hľadal taktiež zmysel života, ktorý sa mu však doteraz nepodarilo presne určiť. Preto sa ostatným deťom zdal divný a teda sa stal obeťou posmechu. Raz, bolo to v deň dovŕšenia 15 rokov, to prehnali a on použil svoju odrazu veľmi rozvinutú silu telekinézy nato, aby sa ich zbavil, pričom by dvoch či troch z nich zabil, keby neboli nesmrteľní. Tento incident sa po meste rýchlo rozniesol a Kolya opäť dostáva domáce väzenie. Ostatní sa mu už nevysmievajú, ale čo je ešte horšie, majú z neho strach. Prestala sa s ním baviť dokonca aj najlepšia kamarátka, Tamara, nie však z vlastnej vôle, bolo to prianie jej vplyvných rodičov. Okrem nej mal síce pár kamarátov, no ona bola svetlom v jeho temnote. Už ho nemal kto povzbudiť v depresívnych chvíľach a rozmýšľal dokonca nad samovraždou, keď vtom zčista-jasna preňho prišlo vykúpenie: matka sa konečne presadila ako pisárka, lenže v meste Awold na európskom kontinente. Chvíľu, kým dokončil školu, žil len s otcom, následne sa skončilo jeho peklo na zemi a presťahoval sa i on. Teraz sa pokúša začať nový život s úplne čistým štítom. Pokúša sa znova byť tým starým dobrým optimistom, čo sa mu v podstate i darí, len občas ho prepadnú temné myšlienky, no vtedy sa snaží ostatným vyhýbať.

Jimmy Reynolds

20. ledna 2013 v 15:41 | Tým Adorian |  Studenti
Jméno: Jimmy Reynolds

Datum a místo narození: 13.7. 1995 Erisbur (Australský kontinent)

Věk: 17 let

Druh: Čistokrevný

Vzhled: Jeho kůže září opálením, jak by také nemohla, když žije na jednou z nejslunnějších míst. V Austrálii ve městě Erisbur. Jeho vlasy získaly zlatavý nádech od slunce a přesně tento zlatavý nádech podtrhuje už tak tmavé hnědé oči. Občas mu pramínky vlasů spadají do nich v lehkých vlnkách. Mezi obočím se mu často objevuje vráska. Většinou jí tam má, když má starosti o lidi kolem sebe. O svou rodinu anebo jeho kamarády. Občas se svým obočím provádí i vtipné grimasy. To hlavně, když chce rozesmát někoho, kdo je smutný. Opálené a svalnaté tělo se pro něj stalo spíše prokletím. Přitahuje více holek, než by sám chtěl. On totiž hledá jen tu pravou. Rád nosí čepici, aby nevypadal tak nápadně. Né, že by se snad chtěl schovávat, jen je to pro něj jednodušší, protože úprava vlasů ho vážně moc nezajímá. Jeho nos je přesně takový jaký má být, ani ne malý ani ne velký. Prostě přesně odpovídá konturám jeho obličeje a ladí s jeho křivkami. Ústa vyplněná do půl měsíce se často smějí a odhalují tak dokonalou sadu jasně bílých zubů. Není bez vady. On sám jich na sobě vidí více než dost. Nesnáší svoji jizvu v pravém obočí, kterou si způsobil při nehodě. Také nemá rád pihu, která leží těsně před začátkem jeho vlasové části. Má jemné, ale zároveň silné ruce, které se nebojí žádné práce. Kolikrát už na nich měl mozoly a bylo mu to fuk. Pohodlné oblečení je pro něj základ. Takže jednoduché jednobarevné tričko, džíny, mikina a čapka jsou to pravé přesně pro něj. Na nohy neusadí skoro žádné jiné boty než tenisky. I na plesy je pro něj těžké vyměnit pohodlí za elegantní smoking.

Povaha: Temperamentem se spíše blíží melancholikovi než komukoliv jinému. Je přemýšlivý možná dokonce i lehce naivní a přesně ta jeho naivita ho stojí nejvíce úsilí se znovu zvednout, když ho život chtě nechtě srazí na kolena. Občas prostě nemá už chuť vstát a jí do toho všeho znovu. Vždycky to, ale nakonec překoná a jde dál. Přesně v tomhle tkví jeho statečnost a odhodlanost jít za svými sny a cíli. Jít dál bez ohledu na to, co se může stát. se svými problémy si moc neví rady,ale jakmile má pomoci někomu jinému, je z něj jiný člověk. Je obětavý a možná proto, nemá moc kamarádů. Vždycky za ním přijdou lidé, když něco potřebují a on jim jako hodný kluk vyhoví a pomůže jim. Většinou je to přátelství jen na chvíli. Několikrát se už zařekl, že to dělat nebude, ale když vidí někoho bezradného, nemůže si pomoc a tento pud se v něm probudí, ať chce nebo nechce. Hledá proto přátelství, které bude "oboustranné". Jimmy má v sobě ale skryté tajné emoce. Prudkost, zbrklost a neustálá chuť zkoušet něco nového. Přesně tohle se v něm vaří a jednou za čas přijde okamžik, kdy to ani on sám neumí potlačit.

Historie: Rodina Reynoldsových nepatří mezi ty nejbohatší, které žijí v tomto městě. Jsou to,ale lidé se srdcem na pravém místě. 13.7. 1995 přišel do jejich života zázrak v podobě jejich syna Jimmyho. On pro ně byl vysvobození z koloběhu. Jimmy byl proto hýčkán a byla mu dávána veškerá láska, která jen mohla být dána. O rok později je zázrak navštívil znova. Jimmymu byl rok, když se mu narodila sestra Nell. Od malička byli nerozluční a v něm se začal vyvíjet ochranářský pud. Vždycky Nell říkal, že nedovolí, aby ji kdokoliv ublížil. Jeho život se změnil v okamžiku, kdy jeho milovaná sestra utekla. Od té doby se Jimmy stáhl do sebe a každé ráno chodil běhat, aby si vyčistil hlavu. Tento zvyk mu zůstal do dnes. Celá jeho rodina a dětství se obrátilo vzhůru nohama. Nell se neukázala, a protože smutek nad ztrátou milované osoby byl nesnesitelný, Emily a George se rozhodli opustit jejich malý poklidný domek v Erisburu a přestěhovali se do Awoldu. Jimmy tedy nastupuje na Adorianskou univerzitu, kde chce začít nový život.

Chace Morley

14. ledna 2013 v 17:36 | Tým Adorian |  Studenti
Jméno: Chace Morley

Datum a místo narození: 8.5. 1995, Awold, Evropský kontinent

Věk: 17 let

Druh: Čistokrevný

Vzhled: Barva jeho kůže odpovídá tomu, odkud pochází. Není žádný snědý chlapák z pláže. Awoldské počasí mu nedovoluje moc se opálit. Navíc také po své matce zdědil nemilou věc a tou je, že jakýkoliv pokus o to být snědší, skončí jen červeným popálením. Chacovy vlasy jsou tmavě kaštanové a husté. Velmi si dává záležet, na tom, jak jsou upravené. Ale jsou i dny, kdy to zas tak moc neřeší. Nechává si trochu delší sestřih, který je pro něj velmi typický. Čelo má trochu větší, než by mělo být. Mezi obočím se mu velmi často dělají "ustarané" vrásky. Jsou od toho, jak pořád krčí nos a všechny svoje slova doprovází pohybem svým upraveným obočím. Pod obočím se lesknou tmavě hnědé oči. Svojí barvou připomínají horkou čokoládu. Na nos si vždycky stěžoval. Říká o něm, že je jak přistávací plocha. Občas si nechává narůst strniště. Připadá si pak mnohem mužněji. Plné rty se velmi často roztahují do pobaveného úšklebku. Tělo má Chace vypracované díky posilovně. Nechodí tam nějak pravidelně, ale i doma poctivě trénuje. Bez pohybu by asi bez jakéhokoliv pohybu na delší dobu umřel. Jeho styl není nijak výrazný. Velmi často a rád nosí košile, u kterých si rukávy vyhrne do výše loktů a odhalí tak na levé ruce svoje mateřské znaménko, které zase pro změnu zdědil po svém otci. Pokud se ale zrovna necítí na košili, rád si vezme jen obyčejné jednobarevné tričko. Není ten typ, co by nosil vtipné a vystižné nápisy na tričkách. Není ani velkým fandou někoho, takže ani žádné fanouškovské tričko na něm neuvidíte. Ke košilím i tričkům si většinou bere tmavé džíny. Někdy tmavou barvu vymění za šedivou. Nikdy moc nebyl hr do hodně barevných věcí. Jako kdyby měl vyčnívat. Na nohách nosí pohodlné tenisky, kterých má spoustu.

Povaha: Svým temperamentem je Chace spíš flegmatik než cholerik. Většinou věci nechává, ať se vyřeší za něj. Výjimkou jsou jen záležitosti rodiny. Neláme si s ničím hlavu. Prostě udělá to, co ho většinou napadne. Nejde o to, že by se nad tím nezamýšlel, ale od malinka se řídí svým vlastním heslem. To, co chceš udělat jako první, je správné. Ví, že to občas není pravda, ale stejně se jím řídí. Proto lidi odsoudí hned na první dojem. Padneš mu do oka hned, fajn jste kámoši. Nepadneš mu do oka, smůla kámoši už asi nebudete. Nemá rád ufňukané holky, které kvůli všemu brečí a všechno strašně hrotí. Radši má vyrovnanou, vtipnou inteligentní dívku, která se nebojí vzít osud do svých rukou, riskovat a dokáže sama sebe obhájit. Ví, že má velké nároky, ale nehodlá z nich slevovat. Proto asi za celý svůj dosavadní život měl zatím jen pár vztahů, které ale za moc nestály. Přesto, i když na to asi nevypadá, věří na pravou lásku. Každý má svoji spřízněnou duši a je jen na něm, kdy ji objeví. Chace nepatří mezi týpky, co se strašně rádi mlátí. Je spíš klidné povahy. Největším relax pro něj je hudba. Proto asi umí hrát jak na klavír, tak na kytaru. Není sice nejlepší, ale k zahození také není. Jeho vášní jsou také filmy. Rád se jen tak válí v posteli a sleduje je. Myslí si o sobě, že je dokáže docela nezaujatě zhodnotit. Může se zdát, že je arogantní. Občas tak vystupuje, ale to jen když nemá náladu, nebo mu dotyčný člověk nesedl. K lidem chová respekt. Nikdy nepochopí ty lidi, kterým jsou úplně jedno. Vždyť i oni budou jednou staří. Chace je také velký požitkář. Života si užívá plnými doušky.

Historie: Chace se narodil do rodiny, která má hluboké kořeny. Narodil se manželům Robertovy a Samantě Morleyovým, kteří jsou oba dva sběrači duší. Morleyovi jsou spokojená rodina. Nejsou až převelice bohatí, ale nejsou zase ani chudí. Žijí v rodinném domě na okraji Awoldu. Svého syna vychovávali s veškerou péčí a láskou, která by se měla dostat každému dítěti. Jsou spokojení s tím, jaký Chace je. Nemohli si přát lepší dítě. Chace ale není jedináček. Před 7 lety se do jejich rodiny zařadil nový člen, kterým je jeho mladší bratr Ronald. Pro Chace vůbec nebylo těžké přijmout fakt, že se o své rodiče bude muset dělit s malým bráškou. Strašně se na něj těšil. Proto spolu dnes mají výborný vztah. Jsou to nejlepší kámoši, i když je Ronald o 7 let mladší. Chace díky tomu, dá se říct, zestárl předčasně. Jelikož rodiče často cestují, kvůli svému povolání, měl Ronalda na starost on. Sice občas zaskočili prarodiče, ale on si svou roli náležitě užíval. V době, kdy se dostal do puberty, mírně pozapomenul na svoji roli, kterou si sám zvolil a začal se zajímat o večírky a podobné věci. Samozřejmě, že se dostal někdy i do pořádných problémů. S rodiči to však vždy vyřešil. Od té doby, co jednou málem shořel celý dům, kde se uskutečňovala jedna party, přestal na večírky chodit. Vrátil se zpět do svého klidného života, který žil předtím. Možná se může zdát, že je snob, ale tak to opravdu není. S rodinou zažil také spoustu akčních zážitků. Jeho otec je velmi vtipný člověk a výborný kuchař. Morleyovi jsou vyhlášeni svými báječnými steaky.

Awoldský deník

12. ledna 2013 v 18:50 | Lennart Mikkelsson (tým Adorian) |  Dopisy stínů
Léto končí, do Awoldu přichází spoustu nových, mladých tváří, které čeká neskonalé dobrodružství v podobě studia na Adorianu, ale pozor! Tohle nemá být žádná ironie ani sarkasmus. Adorian otevřel bránu do života už několika skvělým a mocným potomkům, kteří poté své schopnosti využili, ať už v dobrých či špatných činnech nebo úmyslech.

Jedním z nich je také proslulý, známý vrah Irvin Vern Yvian. (odkaz Vás přesměřuje na článek o této postavě, profil poté naleznete zde.) Právě před rokem se mu jako prvnímu v historii podařilo utéct z drsného a přísného vězení, které je určeno pouze pro potomky Smrti a málokdo v něm dokáže přežít delší dobu, tomuhle muži se to ale podařilo a dokonce z něho utekl. Nemusíme snad ani připomínat, co vše se dělo po jeho útěku. Ve městech nastala panika, stráže byli v pohotovosti, vojáci se pohybovali v téměř každé ulici a hlídali všechna města potomků Smrti. Přes to všechno se vraha dopadnout nepodařilo, zanechával za sebou jednu oběť za druhou, včetně dvou Adorianských studentek a to Chris Brown a Tracy Reagan Carrigan, která byla zavražděna přímo ve škole a tělo se objevilo v den Halloweenské párty.

Co si budeme povídat, tohle dobré světlo na školu nevrhlo, ale nebezpečně bylo všude, venku i ve vnitř, i na Adorianu. Irvin se mohl ukrývat kdekoliv, určitě si všichni pamatujeme na prohlášení samotného ředitele, Sveina Torstena.

"Škola byla a bude bezpečná, nepochybuju o těchto slovech a jsem schopen nést za studenty nadále zodpovědnost," tím také možná narážel na to, že se několik lidí dovolávalo jeho sesazení z funkce, nic takového se ale nestalo a Svein Torsten je ředitelem nadále.

Irvin za dobu, co utekl z vězení, zavraždil už celých třicet pět lidí. O proti době před svým zatčením, to není téměř nic (i s těmito lidmi má už na kontě cca 210 obětí), ale musíme si uvědomit, že každý život je cenný.

Pátrání probíhá dál, nebezpečí stále číhá. Možná by nás mohlo momentálně uklidnit, že Irvinovo řádění se zastavilo asi před měsícem, když vrah zmizel všem z dohledu a zametl za sebou několik podezřelých stop. Všichni jsou ale nadále v pohotovovsti a stále sem tam potkáte na ulici vyzbrojeného vojáka se znakem na paži, Rysa ostrovida. V klidu také nezůstává rada, na kterou se teď zaměříme. Proběhlo v ní několik změn, které nás mohou zaskočit a přivést na myšlenku, co se to s naší rasou a politikou děje. Buďme k sobě upřímní.

Když se roznesla zpráva u útěku mocného vraha z vězení, rada začala samosebou okamžitě jednat. K ničemu to ale nebylo, možná pouze k tomu, že se podařilo potlačit povstání Harretských vězňů*, můžeme si pouze domýšlet, co by se dělo po povedeném povstání.

Momentálně se ale roznesla další zpráva, která znovu nenechala obyvatelstvo několika měst klidné. Téměř každému přišlo zvláštní, že náhle řádění ustalo a Irvin se stáhl, přestal vraždit. Povídá se a rozšířila se nepotvrzená informace, že Irvin se usídlil na neznámém místě, kde začal budovat svou armádu, aby mohl zavraždit více lidí a následně se zmocnit rady, tím také přišel do rady anonymní dopis s tím, že v radě je zrádce.

Banshee rozhodně nenechal nic na pochybách, rozhodl se provést hned několik zásadních kroků. Každý člen byl podroben dlouhému výslechu, byl sledován a prověřen, u nikoho se nenašlo tak závažné provinění, které by bylo rozhodně potrestáno vězením s odsouzením za spolupráci s vrahem a pomáhání na útěku a hned několika dalších věcech, tudíž by dotyčný z vězení už teoreticky nikdy živý vyjít neměl, našlo se ale hned několik dalších a podivných věcí. Zejména se to týkalo finančích podvodů, proto Vás možná zarazí, že byl z rady vyhozen Africký, velice oblíbený, zástupce, Folami J. Kubawena. Nahradil ho o něco mladší, Nuru Obi. Další členové, kteří doplatil na hromadnou a rozsáhlou kontrolu členů v radě byli Lorcán Seantie, Gaspar Héldiago a největším překvapením, o které se Banshee postaral, bylo, když vyhodil z rady muže, jenž v ní působil nejdéle ze všech a to patnáct let, měl u Bansheeho velkou důvěru a respekt, sám Banshee s ním měl velmi přátelský vztah, jak ale vidíme, ani v tomto případě není Tudor Wyn Anwelun nesmrtlený.

Znamená to pro nás rozhodně hodně změn, možná se nám blíská na lepší období, kdy se podaří chytit Irvina a vyvrátit informaci, že by budoval svou vlastní armádu. Vzhledem tomu, že byl vyhozen muž, jenž v radě působil nejdéle, otěže a pravomoci** těto pozice získává někdo nový a to prozatím neznámé jméno muže s anglickými kořeny, narozeného
v Awoldu, Evana N. Zacchariase Crypshena. Banshee mu nedávno vyslovil svou důvěru a zasadil ho do funkce, muž se dostal do popředí celé rady a široké veřejnosti, očekává se od něho mnoho, proto doufejme, že naše očekávání naplní a znovu budeme žít v bezpečí. Hned ten den Crypshen pronesl několik opatření, která mají pomoci v dopadení Irvina. Můžeme se pouze dohadovat, jestli anonymní dopis byl pravdivý a zrádce se stále ocitá v radě, nebo měl pouze odvést pozornost od Irvina a rozházet radu. Nebudeme si ale nalhávat, takovou čistku rada potřebovala a můžeme se těšit, co si pro nás připaví noví členové.

*Věznice Harret - Místo, odkud utekl Irvin. Jediná věznice potomků smrti, která je známá svými drsnými podmínkami, nečestným a zaslouženým zacházením s vězni. Nikomu se z ní utéct nepodařilo, až doposud. Nachází se někde v Indickém oceánu, přesná poloha ale není normálním lidem ani Smrtím známa.

**Pravomoci člena, který je v radě nejdéle - Stává se ikonou celé rady a jeho hlas a názor má větší pravomoc, protože se od davných dob takoví lidé považují za zkušené a vyrovnané. Stává se takovou pomyslnou rukou Bansheeho, zároveň prodlouženou rukou mezi členy rady a Bansheem a Osudem. Tato osoba většinou o všech věcech ví, může do nich zasahovat a vše měnit. Spadává pouze pod moc velkého Bansheeho a Osuda, nikoho jiného.


Autor článku, Lennart Mikkelsson

Uvítací party

10. ledna 2013 v 21:30 | Tým Adorian |  Dopisy stínů

Zdravíme studenty Adorianu,

Za posledních několik dnů se nám opět úspěšně povedlo naverbovat mnoho členů do naši menší "rodiny" a obnovit tak na dobu neurčitou znovu Adorian, což považujeme za nemalý úspěch vzhledem k tomu, že jsme do poslední chvíle neměly vůbec žádnou další víru v tento projekt a čelily jsme nejednomu problému. Nakonec se tento projekt stal něčím, co si zaslouží žít a rozvíjet se, ale ne k naší spokojenosti, ale k zábavě všech ostatních. Proto jsme rády, že se na tomto nápadu, který ležel v jednom zaprášeném šuplíku skoro dva roky, chcete podílet. Než přejdeme k hlavní věci, chtěly bychom obě dvě popřát novým studentům hodně štěstí ve hře a aby zapadli do zdejšího kolektivu tak, jak si přejí.

A teď k věci hlavní...

Čeká Vás první akce s Vypravěčem, proto bychom byly rády, kdybyste se dostavili v tuhle sobotu v sedm hodin večer do Baru, kde Vás čeká Uvítací večírek a budete mít možnost se seznámit s dalšími spoluhráči. Nevím, jestli stihnete poznat všechny, protože naše skromná rodina se pomalu, ale jistě rozrůstá o další a další členy, takže tohle je jedinečná příležitost. Druhým důvodem, kvůli kterému byste měli přijít, je Vypravěč. Rády bychom se podívaly na Vaše reakce na něj a případně společně doladily nedostatky, které by se ve hře mohly vyskytnout. Společenský oděv není nutný ;) Svou účast i neúčast zapisujte do komentářů pod jménem Vaší postavy.

S pozdravem

Tým Adorian

Studenti z prvních registrací

10. ledna 2013 v 13:53 | Tým Adorian |  Dopisy stínů
Včera uběhla lhůta, kdy se hráči z prvních registrací mohli podepsat pod tento článek, čímž potvrdili svou účast na Adorianu. Jak už víte, nezapsalo se nás mnoho, zbylo opravdu pouze pár vytrvalců, proto tito studenti budou začínat s nově registrovanými od prvního ročníku. Pozor ale, vše odehrané platí! Vaše postavy na Adorianu už rok studovali, bude pouze na Vaší fantazii, co si vymyslíte, proč postava neprošla do dalšího ročníku. Mohla propadnout kvůli špatným známkách nebo ročník opakovat kvůli velké absenci, tohle necháme pouze na Vás.

Upraven je také seznam studentů, kde prozatím zůstanou pouze tito a po ukončení školy tam budou dodány i studenti, kteří prošli školkou a na univerzitu se dostali.

Zbytek studentů, kteří se nezapsali nebo byli dlouhodobě neaktivní, naleznete zde, pokud se zrovna Vaše postava na seznamu ocitá a měli byste chuť se vrátit do hry, napište nám na mail.

Postavy, které se zapsaly a pokračují ve hře.
Brianne Sophie Hartwel - dálkové studium
Carl M. Hamilton
Tobias Isak Torre
Lavinia S. Avacarro
Daniel Anthon Esbjorn
Dóra Szabó
Ian Carehold
Felarin Roxainne Swerais
Samantha Olivia Garcia
Lauriel P. Abellard
Lish Damtien Chausiku
Darren Harrington - dálkové studium

Charlotte Eleanor Roche

8. ledna 2013 v 19:45 | Tým Adorian |  Studenti

Jméno: Charlotte Eleanor Roche

Datum a místo narození: 6.4.1996, Awold, Evropský kontinent

Věk: 16 let

Druh: Čistokrevná

Vzhled: Charlotte vás už od pohledu zaujme svou výškou, jelikož měří skoro 180 cm, tudíž se rozhodně neřadí mezi nejmenší. Její postava je štíhlá, ovšem ne vyzáblá na kost, přesto se může pyšnit docela pěknými křivkami, ne příliš velkých, ani malých rozměrů. Její pleť má lehounce bronzový nádech, takže nepůsobí nijak mrtvolně - ale zase na druhou stranu nemůžeme říct, že by byla nějak opálená. Nadále vás zcela určitě zaujmou její vlasy, které jí spadají zhruba do poloviny zad a podle počasí a "nálady" se po různu vlní, anebo jsou naopak rovné jako hřebíky. Mají zvláštní barvu - cosi mezi tmavě špinavou blond a světle hnědou v jednom. Záleží na světle, jednou se může zdát že se zlatě lesknou a vzápětí mohou působit tmavým dojmem... Zkrátka je to různé. Další věc, co na Charlotte stojí za zmínku, jsou její oči, lemované hustými vějířky černých řas. Jejich barva je také neurčitá, přesto je tvořena převážně jakousi směskou šedi a modři, s mírně zelenkavým nádechem. A samozřejmě i v tomhle ohledu má svůj podíl na výsledné barvě očí světlo. Na přímém slunci se objeví jejich pravá barva v plné kráse, ovšem při tlumenějším osvětlení se zdají být černé. Nad nimi se klene pěkně tvarované obočí, které mívá buďto nakrabacené v náznaku nepochopení, anebo ironicky pozvednuté. Záleží na její náladě. Nos je průměrný, nijak velký, ani malý, každopádně hezky tvarovaný. Pod ním se nacházejí pěkně vykrojené rty, které jsou spíše užšího tvaru. Ráda je různě stahuje do šklebů anebo naopak do úsměvů, a není den, kdy by nebyly natřeny minimálně leskem se třpytkami. A teď ke stylu oblékání. Nemá jeden určitý styl, kterého by se držela, vlastně jí skoro nic neříkají ani módní trendy, respektive ji absolutně nezajímají. Zkrátka, v jejím šatníku najdeme téměř všechno, kromě příliš elegantního oblečení typu společenský kostýmek. Ty výhradně odmítá, přijdou jí pod její úroveň. Jeden den je schopná být oblečena téměř slavnostně a další den ji můžeme spatřit v obnošených kraťasech, tílku a Converskách. Jednoduše, záleží na náladě. A nesmíme opomenout řetízek, který zásadně nesundavá - je to jednoduchý, stříbrný řetízek s přívěskem srdíčka, který jí přesně zapadá do dolíčku mezi klíčními kostmi. A dále ještě malý, stříbrný prstýnek s diamanty - ten nosí na levé ruce. Tyto dva šperky nesundavá, takže ji bez nich ligocky neuvidíte. Ovšem nedělá jí problém na sebe navěsit všechno možné - od perlových korálů, přes cinkavé náramky, po světélkující čelenky.

Povaha: Na první pohled se může zdát jako arogantní, nafoukaná snobka a mrcha. Nebo naopak jako ukecaná, a milá kamarádka. Je vlastně jen na vás, jak si ji zaškatulkujete, ovšem názor na ni můžete změnit docela rychle. Takže z příkladu číslo jedna se po pár minutách může stát příklad číslo dvě. Anebo naopak. Každopádně když si s někým tzv. "sedne" i bez přetvářek, je z ní rázem ta milá, ztřešťená holka, která je pro každou blbost - od tančení na ulici po koupání ve fontáně na náměstí.... Dále je velice obětavá a pro své nejbližší je ochotne udělat téměř cokoli. Ovšem abyste se stali jedním z jejích nejbližších, zásadní je mít podobné názory, vlastnosti a zájmy. Ovšem její druhá část je ta sobecká a pohrdavá, skoro až arogantní. Je dobrá herečka a ráda se přetvařuje, takže ikdyž ji něco raní, nedá to na sobě znát. Také je občas velmi prolhaná a také si ráda "podrbe" někoho, koho nemůže vystát. Další její vlastností je náladovost. Nálady se u ní mění více než počasí - ráno je schopná vstát v depresi a za pár minut skáče radostí. V takových stavech je lepší se jí vyhnout, nevíte, co si na vás přichystá. Ať se jedná o obyčejné bafnutí zpoza dveří, ,nebo o balónky plněné vodou...

Historie: Charlotte se narodila jako jedináček do velmi bohaté, a rozvětvené rodiny, přestože nemá sourozence. Tudíž z toho je zřejmé, že už od ranného dětství byla zvyklá na luxus a přepych, měla vše, na co si vzpomněla a co jen mohla chtít. Bydlela spolu s rodiči v rozlehlém domě připomínajícím spíše palác, než rodinný dům. Pro sebe měla téměř celé patro, už jen její dětský pokoj byl velký, asi jako miniálně dvě místnosti z obyčejného domu. Ovšem jedno jí chybělo nejvíc... A to sice někdo, s kým by si mohla normálně hrát a povídat... Zkrátka postrádala kamarády, a to jenom kvůli jejímu postavení, za které jí nadávali a shazovali ji už od školky. Na základní škole to bylo pomalu ještě horší. Navíc měla pomalu nejlepší prospěch z ročníku, za což si vysloužila ne úplně hezkou pověst zazobané šprtky. Často se uzavírala do sebe a s nikým se skoro celé roky nebavila, Repsektive se to takhle vleklo až do začátku druhého stupně, kde se jejich původní ročník rozpadl, většinu lidí nahradili noví žáci... A tam si prvně našla někoho z podobné vrstvy. Šlo spíše o menší partičku sourozenců, kteří se přistěhovali z Amerického kontinentu. Zprvu mezi nimi vše bylo v pořádku, zhruba rok se spolu bavili, chodili ven... Ovšem netrvalo dlouho a všichni se proti Charlotte spikli, pomlouvali ji a snažili se jí udělat ze života peklo. Ta si to ale nenechala líbit, po všech těch letech, kdy byla uzavřená a s nikým se nebavila, je během pár dnů se s nimi pěkně pohádala a od té doby je neviděla. Ale když oslavila patnáctiny, objevil se kluk, který jí doslova zamotal hlavu, naprosto se do něj zamilovala a když to vypadalo nadějně, že by z jejich vztahu něco bylo, načapala ho s jinou. Není divu, že to nesla psychicky velice špatně a od té doby už se zapřísáhla, že s žádným nechce nic mít. Když si opět prošla temným obdobím plným depresí a špatných známek, jednoho dne ji rodiče obeznámili s tím, že krátce po šestnáctinác ji pošlou na Adorian, kde má sestřenici - Celeste - a to ji nehorázně potěšilo. Našla v tom jakousi naději, že vše tak bude lepší. Jakmile oslavila šestnáctiny, rodiče dodrželi svůj "slib" a zanedlouho ji poslali právě na Adorian.

Raymond Gerett

6. ledna 2013 v 16:46 | Tým Adorian |  Studenti
Jméno: Raymond Gerett

Datum a místo narození: 12. 11. 1995, Erisbur (Australský kontinent)

Věk: 17 let

Druh: Čistokrevný

Vzhled: Na Raymondovi nenajdete moc zvláštností. Vzrůstově se neřadí mezi velikány, měří okolo 177 cm, ale údajně by měl ještě o pár milimetrů povyrůst, což je popravdě nic moc. Jeho postava je atletická, což je vcelku zvláštní, protože on si rozumí leda tak s golfovou holí. Sport rád sleduje v televizi, ale sám se ho neúčastní. Svou postavu totiž zdědil po svém otci, který byl už od útlého mládí nadaným sportovcem a atletem, a tak tvrdá disciplína a otcův nátlak občas mladého Raymonda přinutili něco se sebou dělat. Široká ramena se bohužel nepyšní hordou svalů, jak by se mohlo na první pohled zdát. Bránit se dokáže, rozdávat rány taky, ale posilování není a nikdy nebylo jeho oblíbenou činností. Co se týče jeho pleti, další zvláštností je to, že je jen lehce opálená. Na to, odkud pochází je to dost zvláštní, ale Raymond má se sluníčkem problémy. Nedokáže se opálit, pokud se snaží opalovat, pokaždé se jen spálí. Tohle jde z matčiny strany, protože celá její rodina pochází z Evropy, zatímco otec je rozený Australan, proto Raymond jemu i svým sourozencům může dozlatova opálenou pleť jen tiše závidět. I když je pravda, že tenhle fakt mu v životě nikdy moc nepřekážel. Co říct dál.. Jeho obličej je poměrně plný ostře řezaných rysů. Delší krk, výraznější rty, větší nos, kratší světle hnědé vlasy vyšisované sluníčkem najdete rozcuchané většinou po ránu, nebo když pospíchá. Jindy bývají upravené alespoň do přijatelné podoby. Posledním faktorem jeho tváře jsou hnědé oči. Oči, které střídají odstíny. Na světle jsou medově hnědé, jindy zase čokoládově hnědé, no jejich barva je nezapomenutelná, když do vás zabodne pohled dvou očí, ve kterých se v podstatě neodráží nic jiného než nezúčastněnost. Ve tváři moc výrazů nestřídá, jen pokud je hodně zamyšlený nebo naštvaný, jasným faktem toho je zkrabacené čelo a lehce pokrčené obočí. Naopak při překvapení mívá většinou jedno obočí tázavě nadzvednuté, a když se vám podaří zahlédnout jeho úsměv, jeden koutek úst bude vždycky lehce zdvižený nahoru. A jeho styl oblékání? Dejme tomu, že nedá dopustit na jednoduchost. Nějaký ten styl nebo móda ho nezajímají, a proto v jeho šatníku najdete hlavně tmavá trika doplněná o nějaké ty tmavé kraťasy nebo džíny.

Povaha: Rayova povaha není moc složitá. Je to jedním slovem flegmatik. Všechno jde kolem něj, nějak moc věcí neřeší, vlastně neřeší skoro nic, co se ho přímo netýká. Je to kluk, který si žije svým vlastním životem a rady ostatních nevnímá, nejraději se totiž spaluje a hecuje sám. Většinou ho nezajímá nic jiného než on sám. Sobecké? Ano, on je jeden velký sobec, to už patří k jeho povaze. Naopak ale není arogantní ani povrchní, jen by si podle něj měl každý svůj život řídit a řešit sám. Kvůli tomuhle pravidlu se stal z Raye poměrně uzavřený mladík, který o sobě nerad mluví. Nikomu se nesvěřuje ani neotevírá, protože podle něj se všechno může proti vám obrátit, když už se ale někomu podaří se mu dostat pod kůži, stává se pak člověkem, kterého si Ray váží a nedá na něj dopustit. Jeho uzavřenost nezapříčinila že by Ray byl samotář, naopak, přátele nevyhledává a přesto se společnost okolo něj vždycky najde. Je to zvláštní, ale bývá poměrně dobrý společník. Rád se baví, poslouchá ostatní, tváří se, že ho to zaujalo, i když ve skutečnosti to šlo jedním uchem dovnitř, druhým ven. Jde o to, že Ray nemívá špatné nebo dobré dny a naštvat ho? To se zatím ještě nikomu nepodařilo. Tváří se prostě většinou stále stejně, a tak nikdo nepřijde na to, jakou asi má dnes náladu. Jeho oblíbené odpovědi jsou pokrčení rameny nebo nevím. Ray celým životem nějak proplouvá, vždycky se mu podaří se ze všeho nějak dostat. Někdy s trochou štěstí, jindy i svou vlastní snahou, ale to bývá málokdy, protože Ray je jeden velký lenoch. Lidé ho k nějaké větší činnosti musí většinou dokopat. Nemá v sobě tu obávanou ctižádost nebo horlivost. Tenhle mladík se jen protlouká životem s rukama v kapsách, vždyť nemá ani zadaný cíl! Rozumí si se všemi lidmi, bez ohledu na jejich povahu. Bere je prostě takové, jací jsou bez ohledu na všechny špatné vlastnosti, párkrát se stalo, že mu někdo nesedl, ale to proto, že buď ubližoval jemu, nebo jeho přátelům. V případech, kdy se mu něco zalíbí nebo mu sedne nějaký člověk, dokáže se i smát, upřímně bavit a být prostě tím obyčejným puberťákem.

Historie: Ray se narodil jako čtvrtý potomek a první syn do vážené Gerettovic rodiny, jejich rodina je poměrně bohatá a ve společnosti zaujímá velmi dobré místo. Ray je z rodiny nejmladší, má ještě tři starší sestry - Ninu, jejíž umělecký talent je naprosto bezkonkurenční s vystudovanou vysokou uměleckou školou, Annu - atletku, držitelku mnoha individuálních ocenění a také úspěšně dokončila vysokou školu. A v neposlední řadě Scarlett - maturantku, vyvrhele a černou ovci rodiny, od které později pochytil Ray spoustu špatných zlozvyků, ale to až později. Na Raye už odmalička jakožto prvního potomka byly kladené vysoké nároky, aby byl lepší než všechny jeho sestry dohromady. Otec z něj chtěl mít hrdého atleta, jeho nástupce, ale jak se později ukázalo, Ray takový nikdy nebyl. Matka ho rozmazlovala a otec udržoval přísnou disciplínu. Ale i přesto, jak Raymond rostl, nikdy se nepodobal ani na jednoho ze svých rodičů, což zapříčinilo velké zklamání. Jared, jeho otec, typický charismatický Australan s pevnou rukou, povoláním diplomat a matka Juliet, která si dodnes zachovala ladnost, krásu a slušné vychování pravé dámy z Awoldu, ne, Ray vážně nebyl ani jeden z nich. Byl to kluk, který už odmalička měl hlavu v oblacích, rád snil, měl obrovskou představivost a hlavu plnou nápadů. Základní školu prolézal vždycky jako takový průměr, a ať otec chtěl sebevíc, donutil Raye maximálně k golfu a plavání, které mu ovšem vydrželo jen do osmé třídy, protože kvůli jedné události, kdy měl otřes mozku a skončil na pár dní v bezvědomí se raději plavání vyhýbal. Po pár letech musel otec snahu o převýchovu Raye vzdát, ten kluk si totiž dělal, co chtěl. Rady otce i matky šly naprosto mimo něj, stranil se rodiny a držel se jen pár svých přátel. Se sestrami si vůbec nerozuměl kromě Scarlett. Byla mu věkově nejblíž, ale to bylo nejspíš to nejhorší. Protože mladému Raymondovi začala ukazovat svět, a kdyby jí rodiče neposlali na internátní školu, kdo ví, jak by to dopadlo, protože závislosti na cigaretách se Ray zbavil silou vůle před nástupem na Adorian. Ano, jak se zdálo, Ray vážně základní školu ukončil. I se svým přístupem k učení se řadil vždycky mezi průměrné studenty se sem tam nějakou tou pětkou. Jemu bylo vždycky jedno, jak to s jeho životem půjde dál, ale jeho rodičům to jedno nebylo. Rozhodli se přihlásit Raymonda na Adorian, do Awoldu hlavně kvůli tomu, že v Awoldu může mít oporu u prarodičů z matčiny strany. Podepsal teda pár papírů a bylo hotovo. Stačilo jen prostě sbalit kufry, nasednout do letadla a vydat se vstříc nové budoucnosti, na Adorian.

Alexandra O'Neils

6. ledna 2013 v 16:43 | Tým Adorian |  Studenti
Jméno: Alexandra O'Neils

Datum a místo narození: 23.3. 1996, New Castle, Americký kontinent

Věk: 16 let

Druh: Míšenec

Vzhled: Alex je velmi usměvavá dívka. Jako malá měla roztomilé ďolíčky, když se usmála. Teď když je starší, ďolíčky nejsou už tolik roztomilý. Jsou to spíš takový ďoury. Její oči mají zvláštní bravu. Záleží na tom, jaké je světlo. Někdy se zdají modré, jindy zase šedé. Jsou orámované tmavými dlouhými řasy. Její oči jsou jako oči mrkající panenky. Moc se nelíčí, dává si jen řasenku. Jen u výjmečných situací se nalíčí více. U horního rtu na levé straně má drobnou pihu, která jí osobně přijde strašně roztomilá. Od malička si pěstuje svoje vlasy. Vždycky je chtěla mít strašně dlouhý. Za svým snem si šla a dokázala si vypěstovat dlouhé tmavé kudrnaté vlasy. Je na ně pyšná. Když si vlasy vyčeše do drdolu, odhalí se její skyté tetování na krku. Je to z nak nekonečna. Nechala si ho vytetovat s nejlepší kamarádkou k patnáctinám. Její postava je sportem vypracovaná. Alex ráda sportuje. Je jí jedno, jaký sport dělá, hlavně, že nějaký dělá. U konce páteře má Alex dva ďolíčky. Jí se nikdy nelíbily. Myslí si o nich, že vypadají jak důlky pro kuličky. Na levém předloktí má Alex mateřské znaménko ve tvaru psí pacičky. Není to sice lehce poznatelné, ale jí to tak přijde. Alex měří 175 cm. Svojí výškou patřila vždycky mezi ty větší lidi, ale našli se i větší, než je ona. Mezi její oblibené oblečení patří volná trička, tílka a topy. Ráda si k nim bere jen legíny nebo úzké džíny. Moc neholduje botám na podpatku. Upřednostňuje conversky a vansky.

Povaha: Alex sama neví, jak by se popsala. Přijde jí, že vlastně se ani nedá popsat. Nedá se určit, jestli je milá nebo zlá, jestli je mrcha nebo anděl, cholerik nebo flegmatik. Je něco mezi. Ráda se směje. Je jí jedno čemu. Rozesměje jí i taková prkotina, jako je zakopnutí o kámen. Vždycky se snaží působit šťastně a spokojeně, i když má problémy a né zrovna dobrou náladu. Nemá ráda, když se jí někdo ptá, co se děje, jestli je v pořádku. Radši se se svými problémy vyrovná sama, než aby je někomu "cpala". Díky výchově se z ní stala silná dívka. Nebrečí moc často, jen když je toho na ní moc. Nemůže o sobě říct, že je upřímná nebo zase strašně prolhaná. Většinou se snaží mluvit pravdu, ale někdy jí to prostě nejde. Většinou lže proto, aby ochránila své přátele, vymluvila se nebo neprozradila tajemství. Nikdy neprozradí ničí tajemství. Už od malička si na to dávala pozor. Zakládala si na tom, aby nikdy nezklamala člověka, který jí věří. Stojí si za svým názorem a nerada připouští, že udělala chybu. V kolektivu je nerada šedou myškou. Radši je někde mezi elitou a losrama. Ráda se hádá, když ví, že má pravdu. Nesnáší šikanu. Radši se postaví za někoho, kdo je šikanován, než se musela tvářit, jak je všechno v pohodě. Většinou dá na první dojem. Jen málokdy přehodnotí názor, který si na člověka udělala.

Historie: Alex žila poklidně se svojí matkou Mandy a jejíma spousty příteli a starším bráchou Chacem. Dřív byla hodně zvědavá, kdo je její otec. Matka jí však nikdy nechtěla nic říct. Už ví proč. S bráchou má Alex skvělý vztah. Nahrazoval jí otce. Radil jí s "velkýma láskama", bránil ji, když to potřebovala a staral se o ni, když matka nebyla doma. Celá její rodina žila v malém bytě. Jí to nevadilo. Měla svůj útulný pokoj, kde si nacvičovala svoje vystoupení pro Brodway. Jejím snem bylo odstěhovat se do NY, dostat se na Brodway. Milovala herectví, zpěv a tanec. Tancovala před zrcadlem a zkoušela spoustu verzí. V pubertě s ní nebyly žádný velký problémy. Chodila na nějaké večírky, nikdy se však moc neopila. Nechtěla dopadnout jako její matka. Ve škole byla mezi průměrnými. Věřila, že dostane stipendium na NYADu. Bylo by jí to stejně k ničemu. Občas se jí stávali divný věci. Když začínalo pršet, vždycky jí bylo na zvracení. Myslela si, že je alergická na déšť, nebo co. Nevěděla, k čemu to vede. O svém původu se dozvěděla nemilým způsobem. Otec na ni čekal v pokoji. Bála se ho. Když já řekl, kdo je, nevěřila mu. Vyhnala ho z pokoje a zachumlala se pod deku. Brečela. Chtěla být normální. Věřila tomu, že když si moc bude přát, aby ten "cizí člověk" odešel, bohužel neodešel. Nechala si znovu všechno vysvětlit. Nechtěla nikam odjet, ale věděla, že musí. Její otec, Kyle, pocházel z Awoldu a tak rozhodl, že bude studovat právě tam. Nic s tím nenadělala a šla si zabalit. Nelíbí se jí představa, že bude muset někoho "zabíjet".

Seznam nově registrovaných postav

6. ledna 2013 v 13:05 | Tým Adorian |  Dopisy stínů
Zdravím všechny hráče,

rozhodla jsem se vytvořit seznam nově registrovaných postav (odkaz na článek naleznete v menu, nově registrovaní budou do seznamu přidáváni), protože nám přišlo spoustu nových registrací, tudíž seznam nám všem usnadní orientaci v profilech. (Hráče do oficiálního seznamu studentů - zde budeme přidávat, až projdou školkou a stanou se studenty Adorianu.)

Chlapci

Dívky

Nathan Ward

6. ledna 2013 v 12:55 | Tým Adorian |  Studenti


Jméno: Nathan Ward

Datum a místo narození: 15.6.1995, Erisbur, Austrálsky kontinent

Věk: 17 let

Druh: Čistokrevný

Vzhled: Nathan je rodený Austrálčan, čo ľahko usúdi väčšina ľudí už z prvého pohľadu. Snedá pleť, pevne stavaná vysoká postava a v pohľade hravá iskra slnka, ktorú si priniesol so sebou. Jasne zelené oči však okrem nej skrývajú aj viac. Zvláštne tajomno, ktoré púta pohľady okolia. Tmavohnedé vlasy má zostrihané na krátko, len dlhšia ofina vždy odstáva do všetkých strán a tak si ju vždy odhŕňa z čela. Čo popravde mnohým príde vtipné. Iba ak by sa mu náhodou chcelo učesať, čo sa nestáva tak často. Vtedy má vlasy starostlivo sčesané dozadu, ako sa to vždy pozdávalo jeho matke. Vtedy v ňom snáď videla aspoň záblesk džentlmena, ktorého sa z neho snažila vychovať. Škoda, že neúspešne a to je jasne badateľne aj na jeho oblečení. Tričká s najrôznejšími nápismi, tielka z časti prekryté rozopnutou košeľou, džínova či kožená bunda s rukávmi vyhrnutými po lakte. Džíny tmavých i svetlých farieb alebo svetlohnedé bavlnené nohavice. A aby bol dojem kompletný, na zápästí kožený náramok, na nohách tmavé tenisky a cez plece prevesená čierna taška. Kútik pier tak často ustálený v sarkastickom, či posmešnom úsmeve a jemne zdvihnuté obočie. A bodka za celým týmto ležérnym zjavom? Vždy niekoľko dňové strnisko, ktoré ešte viac pridáva jeho charizme.

Povaha: Najvýstižnejšie pomenovanie : bohém. Človek, pre ktorého je svet malina. Len si vychutnať a užiť každý jeden deň, každú sekundu a každý jeden lúč slnka. A k tomu mu výrazne pomáhajú jeho závislosti - ženy, cigarety, no najmä sloboda. Nič pre neho nie je dôležitejšie ako ten pocit nespútanosti, ktorý mu nikdy nikto neuprie. Na to je príliš svojhlavý a rozhodnutý si veci vždy robiť po svojom bez ohľadu na iných. Neovplyvniteľný a dosť tvrdohlavý na to, aby sa dal nazvať aj cieľavedomým. Má to však jednu chybičku. Tento chalan je zjavne príliš nezodpovedný na to, aby svoju ambicióznosť využil na ušľachtilé ciele, ktoré by mu zabezpečili bezproblémovú budúcnosť. Dokonalý prototyp otvoreného a spoločenského sangvinika. Takmer vždy s dobrou náladou, pripravený si z kohokoľvek urobiť srandu alebo trošku podrýpnuť. So smiechom obratne využíva iróniu a tak rád v prítomnosti nežnejšieho pohlavia nadhadzuje dvojzmyselné poznámky, ktoré už nejednu slečnu uviedli do rozpakov. Mladík, čo rád nachádza cestičky na obídenie pravidiel. Ten čo problémy berie skôr ako výzvy a tak ľahko sa nevzdáva.

Historie: Rodina Ward nikdy nebola z tých najvychytenejších rodín. Nikdy nepatrila k elite sveta Smrti. A hlavným dôvodom bolo to, že nikdy nebola kompletná. Jemná a nevinná Enia okúzlená šarmom istého mladíka sa v mladom veku dostala svojou nerozvážnosťou do druhého stavu. A práve výsledkom tej jednej vášnivej noci je Nathan. Dieťa nechcené a predsa milované. Vychovávané so všetkou starostlivosťou a opaterou, ktorú mu mohla jeho matka poskytnúť. Už ale v mladom veku sa na ňom prejavila chýbajúca pevná ruka, ktorú by nad ním držal otec. Nathan už vtedy rád stváral vilomeniny a rozhodne sa nedal označiť za poslušné, zlaté chlapča. A s pribúdajúcim vekom sa to teda nezlepšovalo. Skôr naopak. Z chlapčeka vyrástol chlapec a potom mladík, ktorý nepočúval nikoho a neriadil sa žiadnymi pravidlami. Tresty boli zbytočné, odpykal si ich a s úškrnom sa vrátil k tomu za čo ich dostával. Namiesto školy často chodil na potulky mestom, alebo si len tak polehoval na pláži. A keď sa konečne dostal do veku, že ho začalo zaujímať opačné pohlavie začal stvárať ešte väčšie blbosti, aby na seba upútal pozornosť. Adrenalínové skákanie z útesu, triky na surfe, ktorých natrénovanie zabralo dosť času, ktorý mal venovať štúdiu. No potom sa už mal čím chváliť a zbytočné to rozhodne nebolo. Časom sa naučil ako vzbudiť v dievčatách ten správny dojem a patrične to využíval. Flákač, ktorý prechádzal z ročníka do ročníka len šťastnými náhodami. No matka mu to ako tak tolerovala. Nikto však nemá nekonečné nervy. A aj Eniin pohár trpezlivosti pretiekol. Práve preto mu pobalila veci a poslala ho do Awoldu. Na univerzitu a do chladných drsných podmienok severu, veriac, že ho to aspoň trochu zmení. Nathan však zatiaľ nevyzerá tak, žeby si z toho robil ťažkú hlavu. Okrem slnka mu tu veľa vecí chýbať nebude, nikto totiž nepovedal, že túto školu musí aj úspešne dokončiť.

Sebastian Aares Rasende

6. ledna 2013 v 12:55 | Tým Adorian |  Studenti

Jméno: Sebastian Aares Rasende

Datum a místo narození: 15.8. 1996, Kodaň, Evropa

Věk: 17 let

Druh: Míšenec

Vzhled: Sebastian vypadá docela dobře a uvědomuje si to. Rozhodně totiž ty hromady dívek, kterým zlomil srdce, neulovil na své arogantní chování. Chodí oblékán prakticky jen v černé barvě, dává přednost jednoduchosti a ležérnosti. Má relativně nevinně vyzařující tvářičku, ovšem jeho tmavomodré oči orámované černými řasami se vždycky varovně blýskají. Varují před nebezpečím, které ale není tak docela na škodu. Slibuje také, že si s ním užijete. To rozhodně. Černé vlasy nosí obvykle načechrané, ale tváří se, že to tak není schválně. Samozřejmě je. Kudrny se občas na slunci hnědě odlesknou, nejsou naprosto ebenově zbarvené. Plné rty se málokdy prohnou v úsměvu. Má malinko odstávající uši, ale doufá, že si toho nikdo nevšimne. Dosud ještě nezapomněl na nenáviděnou přezdívku ze školky - Sloník Bimbo. Jeho pokožka má typický severský světlý odstín, ačkoli po své matce zdědil mírné opálení. Je docela vyšší postavy, rozhodně má více než 180 cm, nicméně nijak nevybočuje do extrému. Zato se ale může pochlubit vypracovaným tělem, za které ale nevděčí hodinám stráveným v posilovně, ale venku. Má pěkné ruce, ale na levačce se mu přes dlaň táhne ošklivá téměř zhojená jizva, na její příčinu velice nerad vzpomíná. Často ji zakrývá rukavicí bez prstů, čistě z praktického hlediska. Pravý prostředníček mu obvykle zdobí jednoduchý stříbrný kroužek bez jakéhokoli zdobení. Je jednoduchý a účelný, stejně jako on sám. Když jste s ním v místnosti, obvykle ho doprovází vůně mentolových cigaret, která se ho drží snad odnepaměti.

Povaha: Sebastian se vyznačuje především svou arogancí a naprostou bezohledností nad city ostatních. Jde výhradně za vlastními cíli a na následky zrovna nehledí. Pokud nejde o jeho mladší sestru Madison, pro tu by snesl modré z nebe. Je to jediný člověk, o kterém by s jistotou prohlásil, že je anděl. Obvykle má na tváři nasazenou chladně lhostejnou masku, za kterou skrývá veškeré emoce. Je sice dobrý lhář, na škole exceloval v dramatických představeních, ale obvykle se s tím ani moc neobtěžuje. Protože je to většinou právě Sebastian, koho se všichni snaží uchlácholit a věšet mu bulíky na nos. Ne, že by si to nechal líbit. Uklidnit se nenechá, svou přirozenou zuřivost a vášeň jen stěží drží na uzdě. Není vyloženě společenský ani samotářský typ, ale do konverzace se příliš nezapojuje. Svých šamanských schopností využívá, ale nezneužívá. Holduje tvrdé hudbě a má slabost pro blondýnky. Občas si však poslechne Bacha (pomáhá na uklidnění), nebo si začne s brunetkou či zrzkou, jeho chutě jsou velmi různorodé. Pokud byste chtěli narazit na téma, kterým ho absolutně nezaujmete, mluvte o politice. Lepší než pět lahviček uspávadla.

Historie: Seb je synem dánského truhláře, jeho nevlastní matkou je Irka jménem Kate - dalo by se tedy říct, že je bilingvní, hovoří plynně oběma jazyky, ačkoli dává přednost rozšířenější angličtině. Přesto ho často můžete slyšet dánsky nadávat. Nic o své minulosti netušil, protože otec se bál své rodině prozradit, co udělal. Donedávna za svou matku tedy pokládal Kate. Dětství prožil v Kodani, poté se vypravil na jakýs takýs studijní pobyt do Finska, kde žije doteď. Popravdě řečeno hlavně potřeboval vypadnout z rodného hnízda - ač bylo těžké malou Maddie opustit - a země tisíce jezer mu vyhovovala. Jakmile se odstěhoval, začala se projevovat ta horší stránka jeho osobnosti a vznikl Sebastian, jak ho známe dnes. Hodně pil a tvrdším drogám se také nevyhýbal, ovšem heroin si nevzal nikdy, nutno přiznat. Stal se docela závislým na pervitinu(kvůli kterému ho taky jednou zbili, odtud pochází jeho jizva), ale podařilo se mu to překonat a dnes jsou jeho věrným společníkem pouze cigarety. Jeho skutečná matka si pro něj přišla, zrovna když vysedával v hospodě. Byl to pro něj samozřejmě neuvěřitelný šok. Pověděla mu, kdo je, a požádala ho, aby si sbalil věci, protože potřebovala s jeho otcem projednat studium. Kate se přirozeně velice rozzlobila a naštvaně odjela někam pryč, pravděpodobně zpět do Irska. Od té doby ji Sebastian neviděl. Nechal rodiče, ať všechno ohledně univerzity zařídí, akorát podepsal přihlášku a to bylo tak všechno. Vlastně se mu na Adorian vůbec nechtělo. Raději by předstíral, že je obyčejným člověkem a žil svůj sotva načatý život. Bohužel, nedalo se nic dělat. Snaží se tedy chovat jako dospělý a brát to sportovně.

Staffan Yrian V. Sjöberg

4. ledna 2013 v 20:51 | Tým Adorian |  Studenti

Jméno: Staffan Yrian V. Sjöberg

Datum a místo narození: 1.1. 1996, Awold, Evropa

Druh: Čistokrevný

Vzhled: Co vše Vás při pohledu na Staffana upoutá? Oči, tvář nebo široká ramena? Začneme pěkně od začátku, zhodnotíme a prohlédneme si tohoto muže pečlivě a především popořadě. Staffan má ve svých genech hned několik předností, některé zdědil po matce, další po otci a další třeba pro prarodičích. Pravě po svém dědečkovi musel zdědit výšku, kterou se momentálně pyšní a která stále nedosáhla konečného čísla, ač výška sto devadesáti šesti centimetrů u muže rozhodně není zanedbatelná. Světlé, hnědé kadeře musel podědit po svém otci, kterému se velmi podobá, nikdo mu ale neupře matčiny oči. Tak hluboké, temné, a přesto krásné.. to právě v nich se odráží pravá podoba tohoto chlapce, který se skrývá před okolním světem a žije určitou formou přetvářek, právě tam můžete spatřit, jak se cítí. Posuňme se ale dál, chlapcovo tvář se zdá být ostře řezaná, s výrazným a nepěkným nosem. Nikdo ale nemůže být dokonalý, a tak tuhle vadu určitě nahradí a vykompenzuje jiná přednost. Začíná mu už růst i první strniště, ale to si zatím pravidelně holí. Ramena má široká, na fotografii můžete poznat, že na péči a sílu svých svalů hodné dá, důvod se dozvíte až za chvíli. Paže má silné, rozhodně by od něho facka nebo pěst mohla nepěkně bolet a zanechat třeba i výraznou modřinu. Na pravém rameni má poté vytetovanou růži, která je pravým symbolem jeho rodu, zároveň ale i jeho samého. Hruď, pas, břicho a lýtka se nesou v podobném duchu jako ramena, a to v takovém, že mu posilovna a sport rozhodně nebývá cizí, svalstvo má pevné a vypracované. Chodidla má velká, obvykle mu nestačí ani velikost bot čísla čtyřicet sedm, což se může zdát úsměvné, ale věřte, že praktické to rozhodně není. Steffan se obléká různě, zvláštně i normálně. Záleží na jeho psychickém rozpoložení nebo také činnosti, kterou hodlá v oblečení dělat. Trička, košile, mikiny a svetry, tílka, klidně i chlupaté barevné ponožky, to vše si na sebe vezme, pokud v tom nalezne dostatečné pohodlí a teplo, vzhledem tomu, že je od dětství hodně náchylný k nemocem a chorobám, ač je to potomek smrti.

Povaha: Povaha tohoto chlapce se zdá být velice složitá a rozmanitá, není tomu ale tak, pokud ho blíže poznáte a naučíte se s ním komunikovat tak, aby nevznikaly zbytečné konflikty a podobně. Není to rozhodně nic jednoduchého, chce to spoustu praxe, i tak se to ale už hodně lidem podařilo a věřte, že z toho mohli náhle náležitě těžit. Steffan totiž není upřímný tvor, většinu svého pravého já ukrývá hluboko v sobě, tudíž abyste poznali jeho samotného a jeho povahu, musíte se pořádně snažit. Na poprvé se Vám to totiž nepodaří a na podruhé rozhodně také ne. Možná bude mít ke svým přetvářkám své důvody, jaké Vám ale už nepovím. Umí se pořádně rozčílit, nemá ale problém se také nad vším povznést a zahrát si na arogantního muže, kterého zžírá několik kapek flegmatismu. Klidný rozhodně být umí, ne ale tolik, spousta energie a především fyzická zdatnost zapříčinila to, že si ostatní myslí, že se rád pere a je výbušného charakteru. A na rovinu, není to tak daleko od pravdy. Svým výbuchem vzteku dokáže ohromit, v tom špatném smyslu, hned několik osob a rozhodně by dokázal také ublížit, přitom se to může stát z čista jasna, ani nevíte jak. Proto pozor na slova, na nevhodné chování, pokud ho nepotká dobrá nálada, může být hodně rychle zle.. nebo také ne. Rád si povídá s ostatními, společnost mu není cizí a za svého přítele považuje téměř každého, kdo se s ním dá do řeči a přijde mu sympatický, jen ti vyvolení se ale poté mají možnost dostat výš a lépe ho poznat. Možná to tak z popisu Staffanova charakteru nevypadá, ale většinou ho lidi na první pohled nemají rádi, působí na ně moc dobře, až arogantně a pravdou je, že rád využívá své výšky, své síly a dobře volených slov. Zkrátka se umí chovat tak, jak ostatní chtějí, aby pouze docílil toho, co chce on. Hluboko v něm má ale zakořeněný pocit a charakter, který patří jemu samotnému a který se jednoho dne dostane na povrch. Nikdo mu není lhostejný, dokázal by se obětovat za svou rodinu, za své město. Má dobrý charakter, sem tam pár skvrn, rozhodně ne ale takových, aby ho mohli ostatní soudit, to by se ale nesměl bát a musel se ostatním otevřít, což asi v nejbližší době neudělá.

Historie: Staffan se stal dalším očekávaným potomkem v téhle velké, obrovské rodině, která se postupem času stala synonymem pro věrnost k Elitě. Každý chlapec v rodě Sjöbergů se stal Elitou, ve které dělal nejlepší jméno svému rodu, také ale svému městu, za které byl schopen položit život, jak už se v několika případech stalo. Tahle tradice, že každý muž z rodu Sjöbergů se stal Elitou, je tu už od pradávna. Nikdo neví, kdy a kde vznikla, co vedlo k takovému kroku, každý v této rodině to ale bere za samozřejmost a čest být členem tak důležité skupiny. Za těch několik let, století a tisíciletí si tenhle rod vybudoval jméno, a proto když se řekne Sjöberg, všichni si pod tímto slovem představí Elitu. To by bylo ke chlapcovo rodině, jeho matka se jmenuje Carina, otec je Kondrad, ten už ale není v aktivní službě, protože ho potkalo ošklivé zranění, po kterém mu ochrnula celá pravá ruka i s ramenem. Od dětství jsou děti - především chlapci v této rodině vychováváni tak, aby byli na své povolání dostatečně připraveni, jejich filozofie nepřipouští nic jiného, než to, že se stanou Elitou. Jinak toho nebylo ani u Steffana, který jevil obrovské nadání a chuť trénovat, připravovat se každou volnou chvíli. Žije svým snem, rodiče i prarodiče jsou na něho hrdí a on se snaží pokračovat v tradici, kterou už před dlouhou dobou někdo nastolil. Často se říká, že tenhle rod se stal továrnou na kvalitní Elitu, a upřímně bychom si měli přiznat, že to je pravda. Steffan proplouval na základních škole naprosto normálně, sem tam dostal špatnou známku, ale za to ho nikdo nepeskoval ani podobně, vždy od rodiny dostával pouze podporu a vzájemný respekt. Jen co ho sem tam brzdilo byla slabá imunita, kvůli které byl často nemocný a potkalo ho i pár vážnějších nemocí, z kterých si naštěstí nenese žádné následky. U dívek to už měl trochu složitější, rád se nechal unášet a kolikrát zapomínal na to, co doopravdy cítí, takže možná dobře, že na vysněný Adorian vstupuje nezadaný. Snad také vstoupí pravou nohou..

Mattias Mortensen

4. ledna 2013 v 16:05 | Tým Adorian |  Studenti
Jméno: Mattias Mortensen

Datum a místo narození: 7.3. 1995, Awold, Evropa

Věk: 17 let

Druh: Čistokrevný

Vzhled:
Mattias má na mladíka trochu delší tmavé vlasy, které mu tu a tam spadají do obličeje. Často si je tak musí zastrkovat za uši. Relativně jemné rysy v obličeji by mohly vzdálenému pozorovateli připadat skoro dívčí, avšak není tomu tak. Mattiasovi pouze dodávají na půvabu. Výraznou dominantu pak tvoří jeho tmavé oči. Ano. Mattias má vskutku pohlednou tvář a sám si to uvědomuje. Postavou příliš nevybočuje. Průměrná výška, průměrná váha a spíše méně svalů než-li více. Zdá se, že Mattias sportům nikdy moc nepropadal. Rozhodně tedy ne těm, v nichž by se posilovalo. Ačkoliv ale není žádným silákem, v jeho případě mu to nijak neškodí. Oblékání je pak jedna velká kapitola sama o sobě. Mattias se v pubertě rozhodl, že se vrátí v čase a nikdo mu tento nápad nebyl schopný rozmluvit. Nepotkáme ho tedy v ničem jiném než staromódně šitých oblecích, fracích, vestách s kapesními hodinkami, bílých košilích, vázankách a někdy i s cylindrem na hlavě. Příležitostně vytáhne elegantní vycházkovou hůl. Inu strojí se jako anglický džentlmen druhé poloviny devatenáctého století. A reakce jeho okolí? Mattiasovi je naprosto putna, co si o něm kdo pomyslí. Zvláštním poznávacím znamením je u Mattiase popálenina připomínající tvar nějakého souostroví, která mu hyzdí pravou ruku a část předloktí. Tu si způsobil ve čtrnácti, když pomocí ohně prováděl jakési nesmyslné nekromantské kouzlo na oživení vlaštovky, převážně aby rozzuřil rodiče.

Povaha:
Mattias představuje velmi rozporuplného mladíka. Na jednu stranu ho naplňuje vzdor, na stranu druhou netouží po ničem jiném než jen po uznání a klidném místu, kde by mohl zakotvit. Ve společnosti se chová uvolněně a bez zábran. Rád hovoří s lidmi, rád je provokuje. Zkrátka se rád baví. Místy se chová dosti extravagantně, což může ostatní zprvu znervózňovat. Přátelé si na jeho výstřednost ale po čase jistě uvyknou. Temperamentem by se Mattias zřejmě nejlépe hodil mezi sangviniky. V určitých situacích u něj ale převládá spíše flegmatik. Mattias se nenechá prakticky ničím vytočit. Ze zásady nezvyšuje hlas a pokud už se stane středem něčího nepřátelství či posměchu nebo snad dokonce aktérem slovní potyčky, chová se až povýšenecky klidně, což může mnohdy způsobit větší škody, než kdyby se na svého oponenta rozkřičel. Jako by mu bylo všechno okolo naprosto ukradené. I on má ale své slabiny. Tou největší by bylo rodinné zázemí. Jeho rodiče se nikdy nezdráhali hlásat do světa, jak moc je dle jejich měřítek Mattias nepřizpůsobivý, skandální a že naprosto nezapadá do rodové linie. Černá labuť v hejně bílých. Ačkoliv by to Mattias nikdy nepřiznal, v hloubi duše ho užírá a trápí, jak chladně se k němu rodiče chovají, jak se mu brání a jak odmítají uznat jeho charakter. I proto jim tak zarputile vzdoruje. Snad se snaží všem - včetně sebe - cosi dokázat. Jak se dá z minulých odstavců snadno vyvodit, Mattias není někdo, kdo by se snadno podřídil druhým. Jedná se o sebevědomého mladíka, který si vždy půjde svou cestou. Nikým se nenechá příliš ovlivnit. Nemá potřebu snižovat autority a umí projevovat respekt, ale pouze bytostem, které si respekt v jeho očích skutečně zaslouží. Může tak působit trochu arogantně a což o to… On arogantní opravdu je, avšak nikdy nepřekročí hranici snesitelnosti. Společensky uznává každého a nebrání se konverzaci prakticky s nikým, co se ale výběru bližších přátel týče, tam klade vyšší nároky. K tělu si připustí pouze osoby, které se nebojí projevovat a vyjádřit se. Osoby, které se hned nebratříčkují s každým a nesnaží se všem zalíbit. Osoby, které zkrátka mají charakter a nebojí se ho světu ukázat. Ať už by ho kalily sebevětší nedostatky… Mattias má nedokonalosti rád, protože právě ty činí lidské a nemrtvé bytosti něčím zajímavějším... A nakonec stručně k Mattiasově největšímu koníčku. Už od svých čtyř let se kvůli matce učil hře na klavír, což zpočátku od srdce nenáviděl a činil tak jen kvůli své mamince, u které chtěl vyhrát přízeň, ale postupně v notách jistou zálibu opravdu sám našel. Dnes tráví u tohoto elegantního nástroje velkou část volného času. Zvláště když se potřebuje odreagovat. Hra na klavír je posledním pozůstatkem z jeho dávné dětské poslušnosti, kdy se ještě snažil být Mortensenem albertovského typu…

Historie:
Mattias se narodil do společensky vysoce postavené rodiny, jež má lidské předky dodnes žijící na severu Dánska. Zakladatelkou nemrtvé větve Mortensenů v Awoldu se stala Mattiasova vážená a za svých časů velmi vlivná praprababička, která se zamilovala do nejmladšího syna těchto dánských zbohatlíků a počala s ním Mattiasova pradědečka. Další generace si životní partnery nalezly mezi svým vlastním druhem za hradbami Awoldu. Jediným pozůstatkem a pojítkem s lidskou rasou tak zůstává jejich dánské příjmení. Konzervativní rodina ale také dodržuje tradici, podle níž nemrtví Mortensenové vyprovází své smrtelné příbuzné na onen svět a napomáhají jejich duším, aby putovaly na lepší místo… Tak nemrtví Mortensenové již po léta projevují vděk krvi, z níž vzešli. Mattias spolu se svými sourozenci se v historii rodu řadí již do čtvrté generace Mortensenů, z níž je druhým nejstarším a také nejproblémovějším dítětem. Společensky nepřístojné dovádění, slovní přestřelky s nesprávnými osobami, aférka s o pět let starší dívkou… To vše se nalézá na seznamu jeho prohřešků. Co se sourozeneckých vazeb týče, vztah ke staršímu bratrovi Albertovi by se dal jednoduše popsat jako velice vlažný. Albert totiž představuje Mattiasův pravý opak. Vzorný syn poslouchající rodiče na slovo podřízený rodinným tradicím až do takové míry, že potlačuje sám sebe a vlastní zájmy odkládá do ústraní. Mattias se svým vzdorným duchem mu tuto ,maličkost´ zkrátka nedokáže odpustit. S jen o pár let mladší sestrou Helene vychází ovšem podstatně lépe. Helene si v něm totiž našla svůj vzor, což se samozřejmě vůbec nelíbí manželům Mortensenovým, kteří se jeho vliv na mladší sestru snaží veškerými dostupnými prostředky omezit. A odkud vlastně pramení Mattiasův vzdor vůči rodičům? Na vině jsou jak Mattiasova vzpurná povaha, tak oni sami. Již od útlého věku mu totiž předhazovali dokonalého a z jejich pozice snadno ovladatelného bratra Alberta a vyzdvihovali veškeré Mattiasovy nedostatky, čímž mimo jiné přispěli i ke vzniku sourozenecké rivality mezi nimi. Zprvu se Mattias snažil všem zavděčit podobně jako Albert, ale nakonec zjistil, že toho není schopen. Ve dvanácti letech si tak Mattias usmyslil, že toho má dost a zahájil s celou rodinou soukromou válku, kterou svým odmítáním jejich postojů a výstředním chováním ve společnosti také úspěšně vyhrával. Manželé Mortensenovi z něj byli natolik zoufalí, až ho nakonec vykázali na univerzitu, na kterou on vůbec nehodlal chodit, pod pohrůžkou odstřihnutí od veškerých financí. Mattias tak velmi neochotně odcestoval na Adorian s úmyslem rodičům dokázat, že výhra v jedné bitvě neznamená vítězství v celé válce…
©2013 Tým Adorian|Layout by Railen|All Rights Reserved.
Je zakázáno kopírovat jakékoliv texty z tohoto blogu bez písemného souhlasu adminů či uvedení zdroje.