Ian Carehold

4. srpna 2012 v 22:41 | Tým Adorian |  Studenti

Jméno: Ian Carehold

Datum a místo narození: 11. ledna 1995, Awold (Evropský kontinent)

Věk: 17

Druh: Čistokrevný

Vzhled: Už odmalička převyšoval chlapce o deset centimetrů a tak není divu, že už se ve svém věku může chlubit svými 190 centimetry, což je pro něj dokonalý standard. Nepřiřazujte ho ale k žádným svalnatým chlapcům, postavu má akorát, široká ramena a na břichu a pažích se mu mírně rýsují svaly. Vlasy světle hnědé barvy si češe jen zřídka a mnohdy ho lze zahlédnout, jak mu prameny trčí do všech světových stran a spadají mu do čela. Obličej má tvar oválu s nepříliš ostře řezanými rysy. Pleť má mírně pobledlou, což je typickým znakem každého seveřana. Oči má věčně stočené do půlměsíčků, jinak mají mandlovitý tvar a oříškově hnědé duhovky, které zakrývá mírný stín z obočí, které s radostí krčí a tak jde na něm dobře poznat současná nálada majitele. Celému obličeji dominuje větší nos a plnější rty. Co se oblečení týče, dává přednost tmavším barvám, jako je modrá, šedá a černá. Nejradši má volnější džíny a bavlněná trička, jako obuv si volí nejčastěji tenisky nebo botasky, to záleží na tom, kam zrovna jde a jaké je počasí. Nedělá mu problém obléct se i do společenského oděvu, i když je raději sám sebou.

Povaha: Jedná se o klidný usměvavý typ člověka. Rád si udělá legraci z ostatních, ale i ze sebe samotného, takže by se dalo říct, že smích mu není vůbec cizí. Někdy může mít až uštěpačné poznámky a při špatné náladě má sklony k cynismu, v lepším případě k sarkasmu. Obvykle se nenechá vytočit, zastává názor, že nejsilnější je ten, kdo má moc sám nad sebou a toho se snaží držet. Když mu ale uštědříte ránu, rád vám jí hned vrátí zpátky i s úroky. Nikdy po sobě nenechá šlapat a i když je velmi společenský a přátelský, je třeba se v jeho přítomnosti mít na pozoru. Ve společnosti se zdá být velmi společenský a sdílný, ale ten, který má dobré postřehy si může všimnout, že nikdy svými slovy nezabrousí hlouběji ke své rodině nebo přátelům či minulosti. Tady si staví vysokou tlustou zeď s příkopem a zpravidla zůstává klidný, skoro lhostejný a většinou rychle a vyhýbavě odpoví nebo z ničeho nic odbočí od tématu. Za léta se naučil smutek dobře maskovat smíchem, takže lze jen těžko rozpoznat, zda se snaží přesvědčit sám sebe, že přijdou lepší dny, nebo se skutečně skvěle baví. V soukromí nebo vážnější situacích nasazuje zpravidla kamennou masku a jedná bez vtipů nebo rýpavých poznámek. Ačkoliv se to nezdá, je velmi těžké si Iana pevně přiklonit na svou stranu. Je málo důvěřivý, s lidmi se rád baví, ale jen málokdy navazuje pevnější vazby nebo spojenectví. Když už se vám ale povede si ho získat, můžete zjistit, že je naprosto odlišný a dá se o něj pevně opřít. Nedoporučuji ho zrazovat nebo mu podrážet nohy. Na to je vyloženě alergický a často takové údery vrací dvojnásobně větší a příliš se neohlíží za následky. Když se naštve, mívá problémy s ovládnutím agrese, protože to není pocit jemu vlastní a často se jím nechá strhnout, takže se z něj stane osoba k nepoznání. Jeho největším zlozvykem je mírné manipulování s lidmi v jeho prospěch. Většinou si ale snaží se vším poradit sám. V dětství se učil hrát na kytaru, což mu vydrželo dodnes a je to jeho koníčkem, bohužel poslední dobou si nenašel volnou chvíli k vibrujícím strunám. Přímo nesnáší cestování letadlem, rád je "při zemi", jak on s oblibou říká.

Historie: Narodil se Elen a Cedricovi Careholdovým jako prvorozené dítě jedno chladnějšího rána v Awoldu. Přibyl do chudší rodiny, která bydlela na okraji města, kde zdejší domy i ulice vypadají jako úryvek z venkovského světa. Zdálo se ale, že mu nic ke spokojenému životu neschází. Elen zastávala práci Sběratele duší a otec byl Strážcem, dokud nebyl zraněn jedním potulným zlodějem a následky nese dodnes - stal se z něj mrzák kulhající na levou nohu. Dalo by se říct, že výchovu už od raného dětství pevně v rukou svíral otec a matka živila rodinu. Cedric učil Iana sám poznatky o zemi, historii lidí i dětí Smrti a vštěpoval mu zvyky jejich města, která si později osvojila přijal za své. Vynikal především v zeměpise, v historii už lehce pokulhával v datech. Ani jeden z rodičů na vzdělání mladého chlapce nešetřil, ale výuku měl především domácí, aby se udrželi na nohou a aby měli malou rezervu pro dalšího přicházejícího potomka. Tím byla malá Sam, která se narodila přibližně o sedm let později po narození Iana. Ten jí zpočátku odmítal ne z důvodu, že by se pozornost rodičů odvracela od jeho osoby, ale zkrátka nevěděl, co dělat správně a jak se chovat. Cokoliv nového v dětství odmítal, jednoduše měl rád věci při starém. Malá Sam sice vnesla do rodiny menší finanční komplikace, ale mimo jiné také světlo a stmelovala rodinu dohromady. Situace se na chvíli zdála být o něco světlejší, když se z Erisburu vrátil Ianův strýc a Cedricův bratr Ethan, který v Ianovi viděl značný talent a rozhodl se oběma dětem financovat vzdělání. Sam začala chodit do školy a šestnáctiletému Ianovi svítalo na lepší časy a možnost dostat se na Adorian, kam složil zkoušky. Jenže zdání klame. Malou Sam ve věku deseti let zabil vyšinutý kapsář, který jí přepadl, když odcházela ze školy. Pro dospívajícího chlapce bylo nelehké se vyrovnat ze ztrátou sourozence a tak se z hřejivého domova stala tichá a chladná domácnost bez žertu. Největší oporu mu tehdy poskytl strýc, který ho neustále zaměstnával, aby odvedl jeho myšlenky jiným směrem a donutil ho jít dál. Přibližně po pěti měsících tvrdé dřiny se veškerá snaha vyplatila a rodina se znovu postavila na nohy. Ale nikdy už nic nebylo tak jako dřív. Chlapec, ačkoliv byl velmi společenský a usměvavý si příliš lidi nepouštěl k tělu. Ve volných chvílích si chodil hrát na do zadní zahrady na kytaru, kde měl klid. Těsně před jeho sedmnáctými narozeninami se jeho strýc nadobro přistěhoval i se svou manželkou do Awoldu, aby Iana mohl lépe podporovat ve vzdělání a on mohl pokračovat v otcových šlépějích a studovat školu, kterou dříve navštěvoval i on.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 white dresses white dresses | E-mail | Web | 23. října 2012 v 8:13 | Reagovat

I enjoy reading the valuable information you offer in your articles.Just thought youd be interested to know that I have added you to my bookmarks You make great points in a concise and pertinent fashion, This is a really good read for me, thank you very much for writing this.
http://www.rundress.org/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
©2013 Tým Adorian|Layout by Railen|All Rights Reserved.
Je zakázáno kopírovat jakékoliv texty z tohoto blogu bez písemného souhlasu adminů či uvedení zdroje.