Vzdělání a předměty

2. července 2012 v 21:29

Obecné shrnutí


Stejně jako nám, i potomkům Smrti se dostává odmalička značného vzdělání, především v oblasti historie, zeměpisu a biologie neboť jsou velmi učenliví a vědění je pro ně nemálo důležité, jako pro nás dýchání.

Děti čistokrevného původu mají značný náskok před svými nečistými bratry a sestrami v tom, že už jsou odmalička seznámeni se svým původem a schopnostmi a rodiče je detailně vzdělávají už od narození do šesti let v oblasti mluvy, projevu a chování, aby zapadli do kolektivu. S úderem šestého roku nastupují obdobně, jako my, do školy, kde se vzdělávají do svých patnácti let. Na rozdíl od nás ale na zdejší prestižní university a akademie nastupují až kolem sedmnáctého roku života a to jen vybraní studenti.

Děti nečistého původu stvořeni spojením Smrti a člověka jsou velkou raritou a ročně se narodí maximálně tři až čtyři. Do sedmnácti let bývají v péči svého pozemského rodiče, ale díky projeveným novým schopnostem si ho musí rodič s krví Smrti vzít zase k sobě a dát mu řádné vzdělání. Do té doby vedou obyčejný život člověka a je před nimi utajený jejich původ. Tyto děti Smrti mívají velké pohybové nadání, proto při boji vypadají jako tanečníci.

Více o dětech Smrti se dozvíte v jiném článku...

Předměty


Na Adorianu se studují celkem dva základní předměty - přirozená smrt a nepřirozená smrt.

Přirozená smrt se zabývá přírodními obory, jako jsou různé druhy smrtelných nemocí, selhání krevního oběhu, nádory, rakoviny, taktéž učí své děti, jak důstojně ukončit život zdravého a požehnaně starého člověka.

Nepřirozená smrt láká většinu studentů, kteří se s ní seznámí. Zabývá se mnohem většími záludnostmi, jako je plánování autonehod, světové války, masakry, otravy, sebevraždy, požáry. Počet nepřirozených smrtí ale musí být omezený a vztahuje se na země ekonomicky rozvinuté, kde je pokročilá technika nebo na země rozvojové, kde panují náboženské rozpory.

Tyto dva předměty se povinně vyučují jeden rok, poté se studenti rozhodnou, kterému oboru se budou dále hlouběji věnovat. Je možnost dále studovat oba dva předměty, ovšem jen po dohodě s vyučujícími.

K nepovinným předmětům se řadí mimo jiné i technika boje, která se zabývá bitevními plány a učí studenty, jak bojovat a bránit se. Student si vybere z výběru zbraní jednu, se kterou se bude chtít učit zacházet (luk, meč, dýky). Předmět se stává automaticky povinným pro studenty druhého ročníku, kteří se budou chtít hlouběji zabývat Nepřirozenou smrtí.

Časem zde přibydou možná ještě další dva nepovinné předměty, to záleží hlavně na Vás, jestli Vás hra bude bavit a dojdeme s ní daleko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
©2013 Tým Adorian|Layout by Railen|All Rights Reserved.
Je zakázáno kopírovat jakékoliv texty z tohoto blogu bez písemného souhlasu adminů či uvedení zdroje.