Povolání

16. července 2012 v 23:29

Stejně jako člověk, i potomci smrti mají vlastní kulturu, která by se dala nazvat malou odchylkou od světa lidí. Je jen málo věcí, ve kterých se liší a právě ty je nyní třeba nastínit v tomto článku.

Začala bych nejzákladnějším povoláním, kvůli kterému smrt vůbec existuje.

Usmrcování lidí, brání duší a obchodování s nimi
Toto povolání je základním stavebním kamenem celého světa a kultury potomků smrti. Je to nejrozšířenější, nejdůlěžitější a nejpotřebnější povolání, které můžete v té škále prací vůbec najít. Povolání usmrcování lidí zastupuje až 90 % všech potomků smrti.
Každý potomek smrti se pohybuje po světě a lidem, kterým dosypávají hodiny, bere duši. Pokud člověku hodiny dosypou, jedná se zpravidla o smrt přirozenou. Nepřirozená smrt je smrt náhlá a nečekaná. Ptáte se, jak potomek smrti může tušit, že právě tento člověk má zemřít? Odpoveď je jednoduchá. Je to psáno osudem.. Potomci smrti mají jednu podivuhodnou vlastnost, která se jim vyvýjí až v pozdějším věku (do té doby mohou zabíjet jen přirozenou smrtí). Když se zadívají člověku do očí, skrz ten krátký oční kontakt v očích člověka uvidí jeho osud. Poté ví, jestli mají zakročit a člověka zabít.
Všichni ale víme, že osud je sice napsán, ale dá se změnit. Každý osud člověka je psát stejným perem, rozděluje se ale na několik částí a vzníkají z něho různé alternativy.. vždy se jedna jistě naplní. A proto člověk může zemřít při autonehodě, anebo se může dožít vysokého věku. Vše je na tom, jakou cestou se vydá a jak bude dávat na svoje rozhodnutí. Představte si cestu, po které když jdete, narážíte na rozcestí. Když se špatně rozhodnete, čeká vás smrt. Pomocí ale správných rozhodnutí můžete dojít až na konec cesty a tím pomyslně na konec života. Co z toho vyplívá? Že každý člověk se může dožít přirozené smrti stářím..

Potomek smrti člověka zabije a vezme si jeho duši, kterou doprovodí do vzduchoprázdna. Tam ji bude spolu s peklem a nebem soudit za její život, který odžila na zemi. Buď půjde do pekla nebo do nebe.. potomek smrti se poté vrací na zemi. Takto se celý proces opakuje. Tohle je náplň Sběračů duší.
Pro tohle povolání musíte mít vystudovanou základní školu v jednom ze šesti měst. (Všeobecně je základní škola stejně běžná věc jako základní a střední škola v našem světě.) Po základní škole, která většinou končí v patnácti nebo šestnácti letech studenta, mohou potomci smrti nastoupit do výkonu povolání. A to pouze do povolání výše popsaného! Ti nadanější a talentovanější mohou jít studovat na jednu ze šesti univerzit, kde si mohou vybrat i jiné obory včetně toho.
Vystudované obory: Základní škola (všechny povinné předměty). Univerzita - obchodování s dušemi, přirozená smrt a nepřirozená smrt.

Další povolání jsou už velmi vzácná, taktéž ale důležitá. Zastupují je většinou nejvzdělanější potomci smrti. Všechna ostatní povolání, která budou níže uvedená, zastupuje pouhých 10 % z celé skupiny potomků smrti.

Diplomaté
Jejich uplatnění je malé a velmi vzácné. Diplomaté většinou slouží v radách, kde vyjednávají s dětmi života a panem Osudem. Poté je v každém městě jeden, kde dohlíží na situaci v daném kontinentě. Na světě je jich pouze pár desítek.
Vystudované obory: Přirozená a nepřirozená smrt, obchodování s dušemi

Písaři
Povolání písařů má také velmi malé zastoupení, rozhodně ale větší než diplomatů. Jejich úkolem je archivovat všechna úmrtí, ať už jsou přirozená nebo nepřirozená. Později se poté smrt lidí porovnává s jejich osudem a vše se zakládá do jedné velké složky, jejíž ukrytí a umístění je přísně tajné.
Vystudované obory: Přirozená a nepřirozená smrt, obchodování s dušemi, technika boje (dvouletá praxe)

Chodci
Chodci úzce spolupracují s písaři a obchodníky. Dalo by se říct, že pracují převážně v terénu. Náplní jejich práce, je chodit po Zemi a sledovat lidi samotné, dokud nenadejde jejich čas. Jejich úkol je prostý - přesunout se do Awoldu (nebo jiného města, které naleží danému kontinentu) a vylíčit písaři osud člověka, kterého Smrt sledovala. Pro každého člověka existuje jedna kniha, ty se postupně archivují a často porovnávají s tím, co napsal Osud do Knihy Světa. A již několikrát se stalo, že se život lidí vychýlil z Osudova příběhu.
K tomuto povolání se uchyluje mnoho studentů po vystudování universit.
Vystudované obory: Přirozená a nepřirozená smrt, obchodování s dušemi

Stráž
Mají na starosti dohlížet na všechna města potomků smrti.
Vystudované obory: Přirozená a nepřirozená smrt, technika boje (teorie a rok praxe)

Elita
Jedná se o všeobecně vzdělané děti Smrti. Mají na svědomí bitevní plány, rozvrhují práci bojovníkům, strážím i špehům, sami jsou velmi zdatní bojovníci. Mezi elitu patří i Strážci šesti měst.
Vystudované obory: Přirozená a nepřirozená smrt, anatomie, technika boje (teorie a dvouletá praxe), obchodování s dušemi.

Špehové
Jsou právě tam, kde jsou potřební. Jejich práce je získávání informací.
Vystudované obory: Přirozená a nepřirozená smrt, technika boje (teorie a dvouletá praxe)

Ošetřovatelé
Jsou většinou na universitách, popřípadě jich je pár ve městech. Umí ošetřit fyzickou stránku potomka smrti, jsou to ale také výborní hodináři, kteří si poradí s všerůznými poruchami.
Vystudované obory: Přirozená smrt, Anatomie
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
©2013 Tým Adorian|Layout by Railen|All Rights Reserved.
Je zakázáno kopírovat jakékoliv texty z tohoto blogu bez písemného souhlasu adminů či uvedení zdroje.