Merlow E. Percival Lawson

26. července 2012 v 1:12 | Tým Adorian |  Profesoři

Jméno: Merlow Egerton Percival Lawson

Datum a místo narození: 8. září, 1972, Everas (Americký kontinent)

Věk: 40

Druh: Čistokrevný

Předmět: Přirozená smrt, Anatomie

Vzhled: Jen co Merlow začal dospívat a rychle růst, přestával vypadat jako roztomilé dítě, které sem tam schytalo pár šrámů od dětského poletování venku mezi stromy. Nakonec dorostl do výšky sto devadesáti centimetrů. Má širší ramena a silné paže, svojí vypracovanou postavou připomíná spíše válečníka než profesora z Adorianské univerzity. Ano, vzhled může klamat a jak všichni víme, neměli bychom příliš dávat na první dojem. Přísný pohled zelenohnědých očí profesora Lawsona Vás ale možná usvědčí, že první dojem bude ten správný. Z jeho postavy vyzařuje autorita, kterou podtrhuje stále přísný pohled zelenohnědých očí. Sám se při pohledu do zrcadla zaráží, po kom tak výrazné oči zdědil. Tmavě hnědé skoro až černé vlasy nosí různě, je vidět, že si s nimi moc hlavy neláme. Má klasický pánský sestřih, ofina mu lehce spadá do čela. Merlow se celkově o svůj zevnějšek stará, nejen, že by měl jít příkladem studentům, ale také si uvědomuje, že svým vzhledem a chováním reprezentuje sebe a svoji rodinu. Jeho jméno a jeho samotného na Adorianu zná už spoustu lidí, protože na univerzitě učí dlouhých deset let, naučil se chovat hodně svému postavení, protože profesorem na univerzitě nebývá jen tak někdo. Chodí oblečený výhradě v tričkách, košilích a džínech, když je ale potřeba a situace to nutně vyžaduje, není mu proti srsti obléknout si společenský oblek.

Povaha: Pokud budete dávat na první dojem a budete se řídit vzhledem a tím, co Merlow vyzařuje, nejspíš neprohloupíte. Poznat profesora Lawsona se Vám asi nepodaří za celé svoje studium, protože jeho samotného neznají ani profesoři, kteří s ním na univerzitě Adorian deset let učí, jedna rada Vám ale jistě přijde vhod, čím rychleji se dokážete zorientovat v jeho povaze, tím lépe na tom budete. Měli byste ale vědět, že je těžké jeho charakteru porozumět, protože se zdá být hodně specifický a nepředvídatelný. Přísný zelenohnědý pohled dokáže nahryzat myšlenky každému. Jeho oči ale nejsou jen výrazné, přísné a plné autority, dá se v nich najít i pochopení a jiskra humoru, který v Merlowi musíte probudit ve chvíli, která je právě vhodná. V jiných momentech se to dá považovat za katastrofu, protože jeho povaha bývá nesnášenlivá a hodně nestabilní. Proto je dobré v jeho přítomnosti opatrně volit slova a bezpečně ovládat své chování, protože v jiných případech by se Vám to mohlo vymstít. Na druhou stranu, pokud se Vám to povede, můžete si gratulovat. Někdy ani není nepotřeba snahy, Merlow má povahu opravdu rozmanitou. Je hodně přísný a veškeré svá slova umí dotáhnout do činů, čímž ostatním jasně dává najevo, že jemu mohou věřit. Ostatní si to ale nemyslí, a tak jsou v jeho přítomnosti stále ostražití. Merlow je ale loajální, pravdomluvný, ač on toho jako osoba poměrně uzavřená moc nenamluví. I to bude jeden z důvodu proč ve svém věku nemá žádnou přítelkyni a ani potomky. Je také spolehlivý a schopný, empatický. O své osobě je vždy dost tajemný a studenti vlastně ani nemají možnost o něm zjistit něco víc, než jen to, že už dobrých pár let na univerzitě vyučuje. Je velký tajnůstkář a tajemství vždy lákají.. on si je tohoto faktu moc dobře vědom. Nikdo se mu ale ještě nikdy nedostal tak pod kůži, aby mu svěřil svá tajemství a prosté věci, jako například to, kde se narodil. V jistém smyslu ho zná pouze ředitel Adorianu, který četl jeho životopis a na univerzitu ho jako profesora přijal. Percival může na ostatní působit několika dojmy. Mohou být mylné, pravdivé.. Dejte ale pozor, abyste svým domněnkám a dojmům nepodlehli a nenechali se strhnout do světa fikce. Percival není neškodný, sice toho moc nenamluví, někdy se bez důvodně usmívá, jindy mračí, na své studenty je ale vždy nekompromisní. Požaduje od nich soustředěnost, kvalitu práce, zodpovědnost. Jeho autorita se kolem něho vznáší jako ochranná kopule, která chrání všechna tajemství s ním. A právě tohle je na něm to nebezpečné. Protože tam, kde je nevědomost, tam vždy číhá hrozba..

Historie: Merlow se narodil jednoho sychravého večera, osmého září. Celou noc bouřilo, potoky se plnily další a další vodou, která už neměla kam stékat. Pršelo dlouhé dny, dlouhé noci. Psal se rok devatenáct set sedmdesát dva, který se později zapsal do historie jako nejdeštivější rok celého století v Everasu. Rod Lawsonů žil v Everasu dlouhá staletí, ač jeho kořeny byly právě v Awoldu, kam se děti rodičů Lawsonových nikdy nedostali, i když si rodina žila na velmi dobré úrovni. Chlapec prožíval šťastné dětství, plné radosti a her, jak by to u dětí mělo být. V pěti letech k němu přibyli další dva sourozenci, a to dvojčata Timothy a Chelle. Své sourozence bral velmi dobře, všichni tří spolu vycházeli opravdu hezky, i přesto, že dvojčata ze začátku svých životů vyžadovala hodně pozornosti, která byla zákonitě ubírána staršímu chlapci. Ani to ale Merlowi nevadilo, byl poměrně komunikativní typ, ač rovnat se se svými vrstevníky nemohl. Ještě větší propad ve vyjadřování u něho ale nastal v pubertě, když se na začátku druhého stupně základní školy stal obětí dlouhodobé šikany. Tohle trvalo dlouhé tři roky a Merlow se díky této zkušenosti změnil k nepoznání. Všichni aktéři byli spravedlivě potrestáni, chlapci to ale tři roky strachu, odstřihnutí od svých spřátel a nepříjemných vzpomínek nevrátilo. Uzavřel se do sebe a přestal komunikovat s okolím, až to dospělo k tomu, že se stal samotářem, který nerad mluví o své osobě. Je pravda, že některým lidem se dějí horší věcí, než je šikana, ale věřte, že pro dospívajícího chlapce byla tohle dostatečně velká dávka nepříznivého osudu, aby ho změnila. Po základní škole se rozhodl, že bude učit na jedné ze šesti univerzit, a tak vystudoval univerzitu v Everasu, a poté se přestěhoval do Awoldu, kde byl zrovna potřeba profesor Přirozené smrti a Anatomie. Zde už učí deset let a je zatím spokojený. Jeho vzhled a povaha mohou mást, ale kdyby nebyl tak uzavřený, všichni by poznali, že je dobrý člověk a špatnou věci by v životě nespáchal.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Panerai Luminor Marina Panerai Luminor Marina | E-mail | Web | 23. října 2012 v 7:55 | Reagovat

Q. What do you get when you put a fish and an elephant together?
http://www.kreplicawatches.com/Patek-Philippe-Nautilus.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
©2013 Tým Adorian|Layout by Railen|All Rights Reserved.
Je zakázáno kopírovat jakékoliv texty z tohoto blogu bez písemného souhlasu adminů či uvedení zdroje.