Dóra Szabó

26. července 2012 v 15:45 | Tým Adorian |  Studenti

Jméno: Dóra Szabó

Datum a místo narození: 24. 1. 1995, Awold (Evrospký kontinent)

Věk: 17

Druh: Čistokrevná

Vzhled: Dóra je na dospívající dívku až enormně vysoká, její výška se pohybuje něco málo přes 183 centimetrů. Ačkoliv by to nikdy nepřiznala, ze své výšky má docela komplexy, proto většinu času chodí shrbená, pohled upřený někam do země, snažíce se tak nenápadně splynout s davem. Na sebevědomí jí nepřidala ani postava nevykazující žádné známky ženskosti, není to tak dávno, kdy si jí ostatní pletli s chlapcem. Nicméně, není ten typ dívky, která by byla úzkostlivě posedlá svým vzhledem, už od dětství si uvědomuje, že její silná stránka je spíše rozum. Úzký obličej rámují lesklé černé vlasy, délkou zhruba do konce zad. Nepotrpí si příliš na nějakou zdobnost, vlasy si nechává volně rozpuštěné, málokdy je spatříte zkrocené ve složitějším účesu než je culík. Při chůzi kolem ní zuřivě poletují jako malí netopýři. To jestli je Dóra přitažlivá si musí každý rozhodnout sám. Přestože jsou její rysy tváře příliš ostře řezané a pohled tvrdý, občas se vydere na povrch ten zvláštní půvab, který zdědila po matce. Nejvýraznějším rysem její tváře je orlí nos, pod nímž se ukrývají úzká bledá ústa, která jsou většinu času zkřivená do potměšilého úšklebku. Svět důkladně prozkoumává mechově zelenýma očima, jež jsou bohatě orámovány dlouhými řasami. Když se usmívá, utvoří se jí kolem očí vějířky vrásek, což je však ojedinělé, většinou jí uvidíte, jak zachmuřeně hledí do dálky, vypadajíc jako by u toho usilovně nad něčím přemýšlela. Je těžké poznat, co se jí právě honí hlavou. Co se týče módy, je to pro ni cizí pojem. I když byla obdařená vysokou inteligencí, v oblasti oblékání a péče o sebe sama je poměrně neohrabaná. Její oblečení je až staromódní, při výběru hledí hlavně na praktičnost a na cenu. Drží se převážně tmavých a nenápadných barev, oblečení určené pro společenské události má pouze v neutrální černé barvě, aby nic nezkazila. Kromě perlových náušnic, které stejně pod rozpuštěnými vlasy nejdou ani vidět, nenosí žádné další šperky či ozdoby.

Povaha: Na první pohled vám Dóra nemusí přijít příliš sympatická. Na ten druhý pohled to bohužel nebývá o nic lepší. Mezi lidmi toho moc nenamluví, nemá potřebu se s někým dělit o své zážitky. Vlastně nemá potřebu se dělit o cokoliv s kýmkoliv. Vyhovuje jí uzavřít se do svého světa a pokud možno, setrvat v něm co nejdéle. Když už musí přijít na nějakou tu interakci s okolím, dopadá to bídně. Na společenských událostech ji však paradoxně zahládnete velmi často, avšak ne z vlastní vůle. Otec jí bere všude možně s sebou, ve snaze svoji dceru socializovat a naučit ji jednat s lidmi. Nakonec to končí tak, že ve většině případů posedává u baru a nezúčastněně pozoruje dění kolem. Nemá snahu se do společnosti začlenit, avšak pozorování jí baví. Je zvyklá být sama i proto, že je jedináček a státní základní školu nikdy nenavštěvovala a tak se málokdy dostala do styku se svými vrstevníky. Může se zdát, že kvůli její tiché povaze je poněkud slabé vůle, avšak opak je pravdou. Má svůj pohled na věc a nenechá se nikým ovlivnit, pokud je přesvědčena, že pravda je na její straně, je připravena to dokázat všemi prostředky. Své slabé stránky nerada dává najevo a tak ostatní můžou lehce nabýt přesvědčení, že se vlastně nejedná o nic víc než o povrchní jedovatou ženskou, která se povyšuje nad ostatní, kvůli tomu, že v určitých věcech vyniká více než ostatní. Je pravda, že k sarkasmu a jízlivým poznámkám nemá daleko, nicméně, za touhle ochrannou vrstvou se skrývá citlivá dívka jako každá jiná. Nerada dává najevo, když jí něco raní a proto ihned zaujímá útočný postoj. K cizím lidem se chová arogantně a s očividným odstupem, při narušení jejího osobního prostoru může dojít až k agresi. Když má trochu volného času, nejraději si sedne někam pod strom se zajímavou knihou. Kdyby někdo nahlédl do jejich učebních materiálů, zjistil by, že valná většina papírů je bohatě pokreslena různými ornamenty a malými obrázky. Kreslení je jedna z mála vášní, které se jí drží dodnes.

Historie: Dóra Szabó se narodila v severní části Awoldu za jedné obzvlášť mrazivé noci. Je jediné dítě Iriny a Michaila Szabóových, jelikož matka krátce po porodu z neznámých důvodů otce opustila a ten se již znovu neoženil. Říká se, že Michaila vyměnila za nějakého lidského muže a čeká s ním dokonce i dítě, což byla pro Dóřina otce největší možná potupa. Ačkoliv jsou si míšenci a čistokrevní prakticky rovni, Michail si velmi zakládal na svém původu. Irině od útlého věku vštěpoval, že mísit tyto dva druhy je špatné a čistá krev patří čisté krvi, zřejmě kvůli zášti, kterou pociťoval k lidem od doby, co ho opustila žena. Jakožto jedináčkovi jí bylo již od útlého dětství věnováno mnoho pozornosti. Otec jí hlavně vedl ke vzdělání, čehož jí bylo dostáváno skutečně požehnaně vzhledem k tomu, že on sám patří k Elitě. Nechodila do normální základní školy jako ostatní děti, otec jí najal osobního učitele, který jí měl pomoct intenzivněji rozvíjet svůj skrytý talent. Při výchově velmi vypomáhala i babička z otcovy strany, se kterou strávila téměř polovinu dětství. Babičky si velmi vážila a respektovala ji. To se postupem času znelíbilo otci, poněvadž chtěl mít na Dóru maximální vliv, který však pomalu slábl. Kolem čtrnáctého roku života se tenhle systém výchovy začal vymykat kontrole. I když byla stále nucena se pečlivě věnovat studiu, měla i svoje zájmy, ve kterých jí babička podporovala. Otec byl tou dobou kvůli práci málokdy doma, a tudíž babička musela nahrazovat jak matku, tak i otce. Nakonec to došlo tak daleko, že Michail vyhnal svoji vlastní matku z domu a zakázal jí se s Dórou stýkat, protože na ni měla špatný vliv. Dóra s otcem tvrdě nesouhlasila, bylo to snad poprvé, kdy se postavila proti němu. To taky bylo poprvé, kdy na ni otec vztáhl ruku. Od toho incidentu všechno šlo zase všechno, tak jak mělo být. Dóra úspěšně dokončila základní školu a nastoupila na Adorianskou univerzitu, protože si otec přál, aby pokračovala v jeho šlépějích. Avšak krátce po přijetí zpřetrhala se svým otcem veškeré kontakty, nepřijímá ani jeho korespondenci. Je rozhodnuta se sama postavit na vlastní nohy a něco dokázat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 grey knit ugg boots grey knit ugg boots | E-mail | Web | 23. října 2012 v 7:38 | Reagovat

Why didnt I find this post earlier? Keep up the good work!.
http://www.shoesvisit.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
©2013 Tým Adorian|Layout by Railen|All Rights Reserved.
Je zakázáno kopírovat jakékoliv texty z tohoto blogu bez písemného souhlasu adminů či uvedení zdroje.