Děti Smrti

2. července 2012 v 13:10

Obecně

Děti Smrti se dělí na čistokrevné a na míšené. V následujícím článku si nastíníme životy obou stran, protože jsou velmi rozlišné.

Čistokrevní

Život a vzdělání
Čistokrevné děti Smrti jsou takové děti, které mají za matku i otce Smrt. Odmalička vyrůstají se svými vrstevníky v jednom z šesti měst, většinou se nijak z hlediska chování neliší od lidských dětí. Jejich rodiny kladou velký, místy až trochu přehnaný důraz na všeobecné vzdělání svých dětí, aby se zařadili do společnosti co nejvýše a obsadili významná místa ve městech. Zvláštní pozornost věnují oborům jako je biologie (nejčastěji anatomie člověka a léčitelství), zeměpis (všeobecné a místy podrobné znalosti o jednotlivých zemích, rasách, ekonomice, úmrtnosti a porodnosti, náboženských válkách apod.) a místy i historie (vznik šesti měst, přesýpací hodiny, dohoda, války a jiné). Mají skvělou prostorovou představivost (vidět věci z 3D pohledu) a fotografickou paměť (schopnost zapamatovat si drobné nepodstatné detaily). Proto jsou skoro přirozenými talenty v oborech, jako je Anatomie a léčitelství. Na rozdíl od svých míšených bratrů a sester jsou už odmalička seznámeni s tím, čím jsou a kým budou a dalo by se říct, že je pro ně lehké to přijmout, stejně tak jako pro nás je lehké přijmout vědomí, že jsme lidé. Zcela přirozené.

Charakter
Většina čistokrevných dětí nemá problém zapadnout do kolektivu mezi své vrstevníky. To ovšem není stanovené pravidlo, najdou se i zde výjimky. Najdete u nich celou škálu a spektrum povah od zvadlé pesimisty až po nechutné optimisty. Není zde pravidlo, že každá Smrt je smutná, plouživá chodící bytost se skleněným pohledem, která hledá duše. To prosím ne. Dětství prožívají stejně intenzivně a s plnou dávkou fantazie, jako ostatní lidské děti. Dostává se jim dokonce i rodičovské i kamarádské lásky, kterou umí sami rozdávat. Zvláštní, že? Ale i takovéto bytosti mají plné právo na pocity a emoce. V tomhle odvětví se také nekladou meze. Znají nenávist, lásku, laskavost, krutost, štědrost, chamtivost a další. To už pak záleží na Vás. K dispozici jsou postavy laxního chladnokrevného charakteru až po usměvavé vtipálky.

Schopnosti
V období dětství se jejich schopnosti projevují jen v krizových situacích (někdo je napadne). Největší rozmach ale přichází s úderem patnáctého roku života, kdy zesílí - lidově řečeno - takřka ze dne na den. Mezi jejich obvyklé schopnosti patří telekineze (schopnost hýbat s věcmi a přesouvat je jinam) a telepatie (schopnost číst lidem myšlenky; tato schopnost účinkuje pouze v případě lidí nebo vlastního dvojčete, čtení myšlenek ostatním dětem Smrti je náročné a vyžaduje léta cviku a ani potom není výsledek zaručený). Tyto schopnosti mají povolené využívat v případech, že jich nezneužijí k sobeckým nebo zlomyslným účelům. Mají vyvinutou schopnost rychlé regenerace.

Dodatek
Děti Smrti se dostávají do prvního styku s lidmi až po vystudování školy, tedy kolem devatenácti až dvaceti let. Do té doby se učí, jak se ve světě lidí pohybovat. Mohou zakládat rodiny mimo rodné město, musí se však držet v jednom z šesti měst. Mají povoleno křížit se s lidmi. Pevné rodiny ale nevytvoří nikdy, protože Smrt nesmí natrvalo opustit jedno z šesti měst a člověk do nich zase nemůže vstoupit. Tuto problematiku v současné době řeší Rada. Nikdo nedokáže poškodit jejich fyzické tělo, kromě nesmrtelných bytostí. Zabít či zranit je lze jen skrze jejich přesýpací hodiny.

Míšenci

Život a vzdělání
Jedná se o děti, které mají buď matku člověka a otce Smrt nebo naopak. Dalo by se říct, že se tyto děti považují za zázrak. Důvod? Smrt navštěvuje člověka jen v případě, že si jde pro jeho duši a stává se výjimkou, že se zamiluje zrovna do lidského stvoření. Vztahy mezi nimi vznikají sice z vteřiny na vteřinu, ale jsou pevnější a v časech velkého odloučení přetrvávají dál stejně intenzivní, jako na počátku. Výsledkem jejich vzájemné náklonnosti je pak míšenec - dítě dvojí krve. Smrt bývá až do porodu a pak ještě týden potom se svým partnerem, než je nucena ho opustit. V každém případě zůstává dítě do patnáctého roku života s lidskou matkou (jsou to nejčastější případy) nebo otcem (minimální, téměř mizivý počet případů). Dítě je po celý svůj pobyt tady na Zemi nevědomé o svém pravém původu a je vychováváno jako klasický člověk. Chodí na devítiletou základku, učí se, jak zapadnout do kolektivu a dalo by se říct, že někdy vedou o něco víc laický život, než jejich vzdálení čistokrevní příbuzní. S úderem patnáctého roku života se pro ně vrací jejich druhý rodič, který svého potomka seznamuje se skutečností a tráví s rodinou vyhrazený čas, který mu dá Banshee (bývá to asi půlrok), aby si dítě zvyklo na život s otcem/matkou Smrtí. Kolem šestnáctého až sedmnáctého roku se míšenec přesouvá do rodného města svého druhého rodiče, kde se snaží zařadit do kolektivu a pochopit během několika měsíců chod celého světa. Rozhodně to není procházka růžovým sadem.

Charakter
Míšenci v sobě chovají celou škálu povah a emocí. Jako děti bývají velmi hravé, kreativní a vynalézavé. S příchodem puberty (což je asi ten 14. až 15. rok života) ale většina z toho opadne a bývají hodně podráždění, místy agresivní. Je to způsobeno jistými změnami, objevují se u nich nové schopnosti jako třeba telepatie a dokážou místy vidět i nejasnou budoucnost asi tak hodinu napřed (blížící se bouřky, požáry, nehody), která se dá spíš přirovnat k pocitům než k obrázkovým vizím. Bývají tvrdohlaví, často si stojí za svým názorem a málokdy z něj upustí. Jsou neústupní už kvůli tomu, že jsou dvojí krve a čistokrevní je berou spíš jako konkurenci než jejich vzdálené sourozence. Pod celou tou skořápkou jsou to ve skutečnosti velmi citlivé osoby, které si kolem sebe staví pevnost, z níž čerpají pocit bezpečí. Tyhle jejich ochranné manévry buďto opadnou nebo přetrvají, to záleží na tom, jak zapadne do zdejšího kolektivu. Mezi lidmi bývají oblíbení díky svému jednoduchému nenáročnému projevu a rebelii.

Schopnosti
Schopnosti se jim projevují až kolem patnáctého roku života a prakticky ani neví, co se děje, dokud je nenavštíví druhý rodič. Mezi ony schopnosti patří nejčastěji čtení myšlenek (platí u lidí; místy mohou zaslechnout útržky z myšlenek dětí Smrti, intenzivní trénink poté jejich čtení vyzvedne na vyšší úroveň) a předvídání krátké budoucnosti (nevidí obrázkové vize, jedná se pouze o nepříjemný pocit). Telekineze jim zrovna moc nejde a téměř celý svůj život se s ní trápí obdobně, jako čistokrevní se svou telepatií. Obdobně, jako jejich vzdálení příbuzní mají pouze fotografickou paměť a k tomu navíc velké pohybové nadání s přirozenou ladností. Bojové umění mají v krvi, a i když třeba nedrželi zbraň v ruce, každý pohyb, švih, či výpad vypadá, jako by tančili. Proto je s nimi snadné pracovat v předmětu Bojové techniky. Fyzické tělo míšenců lze fyzicky poškodit, to znamená, že když upadnou, odřou se. Jejich rány se ale obvykle do pár minut zacelí díky schopnosti regenerace. Zlomeniny se jim léčí ovšem už několik hodin.

Dodatek
Od nástupu na Adorian student nepřichází do kontaktu s lidmi až do devatenáctého či dvacátého roku života s výjimkou návštěvy svého lidského rodiče během studia. Mohou zakládat rodiny s jinými míšenci, s čistokrevnými i lidmi. Jako jediní si mohou vybrat, kde chtějí žít, to znamená, že mohou opustit město a žít s lidskou rodinou, kdekoliv se jim zamane. Musí se ale pravidelně hlásit Strážci ze svého rodného města, aby byl přehled a vykonávat dál svou práci. Potomek člověka a míšence je opět nečisté dítě Smrti a s postupem rostoucího věku je seznamováno s tím, kým je, než nastoupí na univerzitu, kde studoval jeho míšený rodič. Lze je zabít jen tak, že poškodíte jejich fyzickou schránku (způsobíte jim smrtelná zranění a tak dále). Ničení přesýpacích hodin nikam nevede, maximálně tak oslabíte míšencovy schopnosti. Míšenci se narodí do roka maximálně 4!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
©2013 Tým Adorian|Layout by Railen|All Rights Reserved.
Je zakázáno kopírovat jakékoliv texty z tohoto blogu bez písemného souhlasu adminů či uvedení zdroje.